....

Chyba na stránce: 30 let svobodného skautingu - už za měsíc! Přidej se v Praze nebo kdekoli jinde - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4777-30-let-svobody-mesic?autologin=1"

30 let svobodného skautingu - už za měsíc! Přidej se v Praze nebo kdekoli jinde

30 let svobodného skautingu - už za měsíc! Přidej se v Praze nebo kdekoli jinde

17. listopad klepe na dveře. Skauti se do něj zapojí. Jako ostatně i před 30 lety, kdy skauti nelenili a hned 2 týdny po revoluci obnovili svou organizaci. Proto nás po 17. listopadu čeká ještě jedno, vyloženě skautské sametové výročí. 2. prosince 2019 = 30 let skautské svobody! Přečtěte si, jak se můžete zapojit.

Oslavy v Praze

11:00 Mše svatá ke 30 letům svobodného skautingu

Mše bude sloužena jako poděkování za svobodu a za uplynulých 30 let v kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu. Celebruje Mons. prof. Tomáš Halík.

15:00 Vycházka se Skautským archivem

S vedoucím Skautského archivu Romanem Šantorou - Bobem se vydáme po stopách obnovy Junáka v Praze. Začneme u Hlavního nádraží a skončíme okolo 17:00 u Městské knihovny.

19:00 Premiéra filmu Hledání lilie

Premiéra v Praze proběhne dokonce na dvou místech. Přispěvatelé na Hithitu a vzácní hosté budou pozváni na slavnostní večer v Městské knihovně v Praze - tam, kde to před třiceti lety vše začalo. Pro všechny ostatní chystáme promítání filmu také v kině Světozor.

Aktuality o všech těchto událostech budou přibývat ve facebookové události.

Oslavy v celé ČR

Chceme, aby se ještě ten den promítalo a slavilo i u vás. Ve vašem městě, ve vašem kině, ve vašem kulturním domě, ve vaší klubovně. Zamluvte prostor, pozvěte pamětníky a zanechte nám o tom informaci na webu co nejdříve! Budeme vám k dispozici s veškerou podporou, plakáty, radami a nakonec samozřejmě samotným natočeným filmem.

Více než 40 míst už se zapojilo, podívejte se na mapu, kde všude se bude promítat!

Hledání lilie

Když se v listopadu 1989 zhroutil komunistický režim, zažívali čeští skauti stejnou euforii jako všichni (nebo skoro všichni) ostatní - po desítkách let skončil politický dohled, zákazy, špehování a persekuce, konečně bylo možné budovat hnutí v úplné svobodě. Ukázalo se, že obnova nebude snadná: že je třeba vyrovnat se s minulostí, v níž každý obstál jinak, se světem, který se snad až příliš rychle měnil, s novými trendy v pedagogice a v technologiích, s otázkami víry v jedné z nejsekularizovanějších společností… Jakou cestou a jakými peripetiemi prošel český skauting v polistopadové době? Odpovědi hledá dokumentární film Adama Drdy a Viktora Portela, v mnohém navazující na jejich předchozí snímek Skauti bez lilie.

 

Těšíme se na oslavy i na film a těšíme se, že u toho budete s námi.

Za Skautský institut
Jakub Ambrozek - Mravenec

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 353x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu