....

Chyba na stránce: Pojď s námi inspirovat a podporovat vedoucí prostřednictvím časopisu Skauting - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4778-pojd-s-nami-inspirovat-a-podporovat-vedouci-prostrednictvim-casopisu-skauting?autologin=1"

Pojď s námi inspirovat a podporovat vedoucí prostřednictvím časopisu Skauting

Pojď s námi inspirovat a podporovat vedoucí prostřednictvím časopisu Skauting

Časopis Skauting nabízí skautským vedoucím oporu a inspiraci pro rozvoj výchovy a vedení lidí. Vychází od roku 1919. Články jsou odborně recenzované a propojují myšlenky všech, kdo chtějí svými znalostmi a zkušenostmi proměňovat skauting a svět k lepšímu.

Všechna naše čísla jsou ke stažení v archivu na adrese casopisy.skaut.cz/skauting. Pokud by tě lákalo podílet se společně s redakcí na tvorbě dalších čísel, jsou další řádky určeny právě tobě. 

Koho hledáme?

Především redaktory – tedy lidi, kteří se spolu s celým týmem podílejí na tvorbě obsahu. Rádi bychom spolupracovali s vedoucími oddílů (bývalými i současnými), instruktory kurzů, výchovnými zpravodaji, studenty žurnalistiky či pedagogiky, a nebo do výchovy nadšenými skauty a skautkami. 

Do čeho se můžeš konkrétně zapojit: 

 • psaní vlastních autorských článků
 • spolupráce na tvorbě redakčního obsahu – ankety, gejzíry apod.
 • komunikace s autory článků a editování článků
 • připomínkování a komentování článků 
 • vymýšlení náplně jednotlivých rubrik a čísel
 • jazykové korektury (jednotlivých článků i časopisu jako celku) 
 • externí poskytování zpětné vazby na vydané číslo

Rozhodně není potřeba zapojit se do všech výše zmíněných činností! S každým redaktorem se na jeho zapojení domlouváme na základě jeho možností a preferencí. Nevidíš se v předchozích řádcích, ale chceš s námi spolupracovat? Stojíme o tvé napady! Kontaktuj nás, dáme hlavy dohromady a vymyslíme, jak tě zapojit.

Co nabízíme?

 • Možnost uplatnit tvé myšlenky v časopise s nákladem více než 6 000 výtisků, který chodí do každého oddílu a přispět tak ke kvalitě skautské výchovy napříč celým Junákem.
 • Možnost rozvinout tvoje literární dovednosti, dostat zpětnou vazbu na tvé texty, rozepsat se.
 • Možnost zapojit se přesně podle tvých aktuálních možností a chuti. 
 • Možnost získat nové zkušenosti - redakční práce, skautská metodika, to vše se může v životě pěkně hodit (též jako vhodná praxe do životopisu nebo pro studenty žurnalistiky).

Co je ještě dobré vědět

Za jazykové korektury můžeme nabídnout drobné finanční ohodnocení. Zbytek nabízených činností a pozic je dobrovolnický. 

Většina redakční práce probíhá online skrze Google dokumenty. Zhruba jednou za 1–2 měsíce máme redakční poradu (většinou v Brně, ale není problém proplatit cestovné nebo se alespoň připojit přes Skype) a dvakrát do roka redakční víkend. Tvé možnosti účastnit se těchto porad však nejsou rozhodující pro tvé zapojení do redakce.

Co teď?

Rádi zodpovíme tvé dotazy a rádi tě uvidíme v týmu - klidně na zkoušku, chceš-li zjistit, zda je to opravdu to pravé. Piš na skauting@skaut.cz

 

za redakci Skautingu

Jakub Holobrádek — Učeň (zástupce šéfredaktora) 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 870x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu