....

Chyba na stránce: Pomozte nám dostat Svojsíkův sen na Valný sněm Junáka 2020 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4783-pomozte-nam-dostat-svojsikuv-sen-na-valny-snem-junaka-2020?autologin=1"

Pomozte nám dostat Svojsíkův sen na Valný sněm Junáka 2020

Pomozte nám dostat Svojsíkův sen na Valný sněm Junáka 2020

Cílem projektu Svojsíkův sen je zahájení debaty o tom, jestli bychom v Česku měli či neměli pořádat v roce 2031 světové skautské jamboree. Nemá smysl dlouze diskutovat o tom, co to jamboree je – ale ve zkratce: hlavním smyslem světového jamboree je poznávání různých národností, kultur, jazyků či náboženství. Jedná se o příležitost, jak poznat spoustu nových přátel, zdokonalit se v angličtině či jiném jazyce a také poznat skauting z globálního hlediska.

My jsme se rozhodli takovou akci přivést do Česka, a to hlavně z důvodu, že chceme splnit dávný sen zakladatele českého skautingu A. B. Svojsíka, a protože to je skvělá příležitost pro naší zemi a pro český skauting. Na začátku roku 2017 jsem proto společně s dalšími založil iniciativu Svojsíkův sen – ta dnes nabízí českým skautkám a skautům pohled do minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Impulsem počátku projektu byl neuskutečněný plán a velký sen A. B. Svojsíka o světovém skautském jamboree v Praze. To se mělo konat v létě roku 1933 a Československo bylo tehdy jasným favoritem – poráželo i USA, Austrálii a další země. Jamboree se u nás ale nakonec neuskutečnilo, a to i přes to, že velkými podporovateli skautingu byli Masaryk s Benešem.

post_SvSen_snem1.jpg

Posledních pár let se snažíme rozpoutat v rámci Česka diskuze o tom, že bychom se mohli stát aspirantem pro pořadatelství světového skautského jamboree v roce 2031. Pořádáme diskuze, vzdělávací aktivity pro organizátory velkých akcí v Junáku, konferenci Budoucnost začíná nyní a také jsme napsali stostránkovou studii proveditelnosti světového jamboree v České republice. 

Ale nebude to jen tak – abychom se o tom vůbec mohli začít bavit, tak potřebujeme podporu od střediskových, okresní či krajských sněmů. Téma bychom rádi otevřeli na Valném sněmu Junáka v březnu příštího roku v Jindřichově Hradci. Tento sněm by měl být tím hlavním, který řekne poslední slovo.
 
Není teď úplně důležité, jestli podporujete či nepodporujete jamboree v Česku – já i celý tým projektu – se na Vás obracím s prosbou, abyste na Vašich nadcházejících sněmech prodiskutovali možnost přijetí základního univerzálního usnesení: 
 
"Střediskový sněm/Okresní sněm/Krajský sněm souhlasí s otevřením diskuze o projektu Svojsíkův sen na Valném sněmu Junáka 2020." 
 
To pomůže k tomu, abychom měli jasno. 
 
A teď ještě pár odkazů na závěr:
– příběh nesplněné snu: www.pribeh.svojsikuvsen.cz
 
– Studie proveditelnosti WSJ 2031: http://svojsikuvsen.cz/studieproveditelnosti.html
 
V případě jakýchkoliv dotazů jsem samozřejmě připraven je zodpovědět. Děkujeme moc za Váš čas a za případná usnesení. 
 
Martin Štěrba (Agi)
ředitel projektu Svojsíkův sen
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 331x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu