....

Chyba na stránce: Rok 2020 bude pro projekt Svojsíkův sen stěžejní! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4913-rok-2020-bude-pro-projekt-svojsikuv-sen-stezejni?autologin=1"

Rok 2020 bude pro projekt Svojsíkův sen stěžejní!

Rok 2020 bude pro projekt Svojsíkův sen stěžejní!

Vítejte v roce 2020 – v roce, kdy se to všechno rozhodne. A také v roce, ve kterém začíná být k roku 2050 blíže než k roku 1990. Budoucnost začíná nyní! Urazili jsme dlouho cestu. Od konce roku 2016, kdy jsme se o všem začali bavit, a posléze během prvních měsíců roku 2017 začali připravovat, uplynula dlouhá doba. Podařilo se nám udělat spousta (snad) dobré práce. Alespoň to tak všichni cítíme.

post_SS_2020.jpg
 
Rok 2019 byl nabitý. Uspořádali jsme druhou konferenci Budoucnost začíná nyní – tentokrát na novém místě, v pražském Vnitroblocku a ve větším formátu s 13 hosty, začali jsme s lidmi z Technické univerzity v Liberci mluvit o možné národní skautské rezervaci v Ralsku, část z týmu iniciativy se zúčastnila Obroku a světového jamboree v USA, začali připravovat Velký ples 2020, druhý ročník vzdělávacího semináře a mimo jiné jsme na podzim představili obsáhlou studii proveditelnosti světového skautské jamboree 2031 v České republice.
 
A tou také začneme. Od řady lidí jsme se po jejím představení dozvěděli, že nedošlo k vyvrácení argumentů Výkonné rady. To ale vůbec nebylo cílem – cílem bylo odpovědět na otázky, co může organizace jamboree Junáku a Česku přinést, kde by se mohlo jamboree uskutečnit, jak ho personálně a finančně zabezpečíme, a co všechno k tomu bude potřeba. Výsledkem je stostránková studie, která na to odpovídá. Nepsali jsme jí sami, pomáhali nám odborníci z řad skautů i neskautů. Studie proveditelnosti ukázala, že organizaci světového jamboree bychom zvládli.
 
Ale abychom nemluvili jen o tom roce předchozím, rok 2020 bude pro projekt Svojsíkův sen stěžejní. Koncem března se na Valném sněmu Junáka - českého skauta v Jindřichově Hradci rozhodne, jestli do pokusu o zisk pořadatelství jamboree máme jít či nikoliv. Je nám jasné, že ohlášená polská kandidatura na pořádání světového jamboree v roce 2027, šanci minimálně pro rok 2031 snižuje, ale neházíme flintu do žita. Zatím.
 
V lednu a v únoru se také uskuteční druhý ročník semináře o projektovém managementu Splň Si Svůj Sen. Dvacítka přihlášených účastníků se jistě dozví mnoho užitečného, co bude moci v budoucnu využít při organizaci některé z velkých akcí, a to ať už v Junáku či mimo něj.
 
Koncem zimního semestru dojde také k vyhodnocení projektů, na kterých pracují studenti katedry urbanismu Technické univerzity v Liberci. Ti pracují na možné podobě a využití bývalého vojenského prostoru Ralsko, který by se v budoucnu mohl stát národní skautskou rezervací, a v případě, že bychom se rozhodli jít do organizace světového jamboree, bylo by i místem, kde se jamboree podle nás má uskutečnit. Ralsko jsme vybrali na základě analýzy zhruba třiceti míst, do nejužšího výběru se pak dostalo pět míst. Všechny jsme objeli, a hodnocení se můžete dozvědět ve výše uvedené studie proveditelnosti.
 
V polovině března nás také čeká Velký ples 2020 v Obecním domě. Rozhodli jsme se zapojit do oslav 30 let svobody a 30 let svobodného skautingu tím, že uspořádáme první velký skautský ples. A když už – tak stylově a na místě, které je propojené se skautingem, a to v pražském Obecním domě. Výtěžek plesu věnujeme na stavbu skautské klubovny – takže se nejen skvěle pobavíme, ale také podpoříme dobrou věc. Jsme rádi, že se do příprav zapojuje čím dál tím více lidí, a že Obecní dům naplníme.
 
Do iniciativy Svojsíkův sen se v uplynulých letech zapojilo desítky lidí, stovky lidí navštívilo některou z našich akcí, a tisíce lidí nám vyjadřují důvěry na sociálních sítích i mimo ně. Jsme moc rád, že se do nejužšího vedení zapojují i lidé, pro které je to buď forma návratu ke skautingu nebo dokonce úplně první zkušenosti se skautingem vůbec.
 
A co bude po Valném sněmu koncem března? Uvidíme. Existují různé scénáře vývoje – a to hlavně na základě toho, jak to celé dopadne. Jistě ale víme, že nebudeme smutní ani zahořklí, když by náhodou nedopadne podle představ.
 
Stále jsme přesvědčeni, že můžeme společně ukázat, že Česko může být nejen srdcem celé Evropy, ale v budoucnu dokonce i středobodem skautingu celého světa.
 
Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří:
- s námi jakkoliv spolupracují,
- nás finančně a materiálně podporují,
- se starají o pohodu v týmu,
- pomohli se vznikem studie proveditelnosti světového jamboree 2031 v Česku,
- přišli na konferenci Budoucnost začíná nyní,
- si už zakoupili vstupenky na Velký ples,
- se s námi baví o tom, co je možné a co možné není,
- zkrátka všem, kteří nám fandí.
 
Díky, díky a ještě jednou díky! Bez Vás by to nešlo!
 
Kdo? Když ne my. A kdy? Když ne teď!
 
Za tým iniciativy Svojsíkův sen
 
Martin Štěrba (Agi) > ředitel projektu
Zbyněk Prokop (Sekáč) > studie proveditelnosti WSJ 2031
Eva Dreyfus > marketing
Tomas Pflanzer > komunikace, partnerství

Josef Koukolíček >  PR

Jonas Cumrik > influencer marketing
Vendula Vališíková (Vendy), Jan Bláha (Bill) > metodický seminář #SplňSiSvůjSen2
Miloslav Vítek (Míla) > Národní skautská rezervace Ralsko
David Rožek (Doktor) > Velký ples 2020

Kamila Buráňová (Žirafka) > produkce Velkého plesu 2020
Lubomír Rek (Radar) > produkce
a mnozí další ...
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 359x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu