....

Chyba na stránce: Skautfunding - třetí milion - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4935-skautfunding-treti-milion?autologin=1"

Skautfunding - třetí milion

Skautfunding - třetí milion

Na dárcovské platformě darujme.cz, kterou skautským střediskům zprostředkuje Skautská nadace Jaroslava Foglara, byl dosažen třetí milion.

Je to necelý půl rok od dosažení druhého milionu. Darovaná částka představuje 740 darů. Z jedné třetiny se na ní podílí dary na obnovu vyhořelé klubovny na Hanspaulce. Ostatní dary připadají na stavby a rekonstrukce kluboven. Překročení statisícové částky na jeden projekt již není ojedinělé, středisko Vyškov se dostalo na částku přesahující tři sta tisíc.

Dárcovské projekty na nové klubovny asi nikdy nenahradí chybějící investiční prostředky na nové stavby, ale pomáhají ukázat na systémový problém chybějící podpory investic do neformálního vzdělávání. Propagace spojená s individuálním fundraisingem pomohla ve Vyškově při jednání s městem a krajem o financování nové klubovny s rozpočtem 12 milionů Kč.

Více jak třetina z darovaných tří milionů připadá na dva požárové projekty, kdy nebyl majetek vůbec nebo dostatečně pojištěn a pojistka nepokrývá náklady na obnovu nemovitosti. Tyto události sice výrazně přispívají k rozvoji individuálního fundraisingu ve skautském prostředí, ale rádi se dalším podobným projektům vyhneme. Zkontrolujte si pojištění svého majetku. Junák zprostředková pojištění, které dokáže pojistit i stavby jinak pojistitelné velmi obtížně (např. stavby nezapsané v katastru).

Skautská nadace JF ke všem dárcovským projektům přidala 2%, které si  strhává provozovatel portálu darujme.cz. Střediska dostávají celou vybranou částku. Vybrané peníze byly koncem roku 2019 převedeny střediskům.

Potvrzení o přijetí daru v roce 2019 bylo dárcům zasláno 16. ledna 2020. Můžete ho použít pro snížení základu daně z příjmů.

Všechny projekty zprostředkované Skautskou nadací JF jsou na podporit.jdem.cz.

Děkujeme všem dárcům, kteří podporujete dárcovské projekty skautských jednotek pod hlavičkou Skautské nadace JF. V roce 2019 jste byli úžasní!

Skautfunding v roce 2019

  • 1865 dárců darovalo 2 265 533 Kč
  • 1974 jednorázových darů a 68 pravidelných darů
  • Podpořeno 30 dárcovských projektů
  • Rekordní den 9. 7. 2019 bylo darováno 139 506 Kč
  • Nejštědřejší měsíc červenec bylo darováno 821 265 Kč
  • Nejvíce vybrala Dědkovská sbírka – 875 200 Kč
  • Mezi 1. a 24. prosincem nebyl den bez daru, průměr nad 10 000 Kč/den
  • V roce 2019 se vybralo více jak čtyřnásobek roku 2018
  • Průměrně darovaná částka přesahuje 1100 Kč

O dary je zapotřebí opakovaně žádat. Vybrané tři miliony ukazují, že je to reálné. Pokud o podporu nežádáte, máte téměř jistotu, že nic nedostanete. Pokud o ni budete žádat, tak nejhorší, co se vám může stát je, že nic nedostanete.

Nabízíme skautfunding (tj. využití darujme.cz ve skautském prostředí) jako prostředek k získávání vlastních zdrojů. Oslovování potenciálních dárců bude především na vás. Další informace najdete v předchozích článcích o skautfundingu: SkautfundingPrvní milionDruhý milion.

V případě zájmu o vlastní dárcovský projekt na darujme.cz pod hlavičkou Skautské nadace JF kontaktujte autora článku na jester(a)skaut.cz

Brzobohatý Ivo (Ještěr)

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 476x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu