....

Chyba na stránce: Skautská péče o přírodu prostřednictvím Patronátů míří do čtyř krajů - přidejte se! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4946-patronaty-lib-jhm-plz-jhc?autologin=1"

Skautská péče o přírodu prostřednictvím Patronátů míří do čtyř krajů - přidejte se!

Skautská péče o přírodu prostřednictvím Patronátů míří do čtyř krajů - přidejte se!

Projekt Patronáty probíhá druhým rokem na území hlavního města. Zapojeno je do něj 21 oddílů a 15 odborníků. (Nejen) skauti díky němu pečují o 23 vzácných přírodních území. A díky podpoře Státního fondu životního prostředí nyní tento program nabízíme do 4 dalších krajů!

V Jihočeském, Plzeňském, Libereckém a Jihomoravském kraji máme v tuto chvíli vytipovaná přírodní území a průvodce-ochranáře, kteří budou přihlášeným oddílům s péčí o přírodu pomáhat. Pokud jsi členem oddílu v jednom z těchto krajů, rozhodně čti dál, abys zjistil/a, jestli program není přesně pro vás!
Pokud skautuješ jinde, zatím tě bohužel nepotěšíme. Ale věříme, že se projekt bude dařit v blízké budoucnosti dále rozšiřovat.

Jak to funguje?

Rolí Skautského institutu je propojit tři důležité partnery: správce cenného území, odborníka na ochranu přírodu a zapojený skautský (či jiný) oddíl. Správce ví, o která území je dobré pečovat, ochránce ví, jak na to, a členové oddílu se aktivně zapojují do péče.

Co přesně můžete očekávat?

  • Na začátku s vámi probereme zájmy, priority a možnosti oddílu, tak aby děti zásah v přírodě bavil, byl přiměřeně náročný a zároveň pro danou lokalitu vhodný a efektivní.
  • Propojíme vás s odborníkem na ochranu přírody - průvodcem, který pomůže oddílu předat potřebné vědomosti a dovednosti a dohlédne na zásahy v terénu.
  • Společně vybereme přírodní lokalitu, o kterou byste mohli pečovat, například chránit rostlinný či živočišný druh, revitalizovat vodní zdroje, prořezávat dřeviny, ...
  • Zajistíme kontakt se správcem území, aby měla péče jeho podporu.
  • Zapůjčíme potřebné nářadí.
  • V případě vašeho zapojení budete mít za úkol vyrazit do terénu aspoň dvakrát do roka, například na jaře a na podzim. Tedy dvě schůzky nebo výpravy za rok.
Výběr lokality je na tobě

Před přihlášením svého oddílu se podívej na mapu svého kraje s vytipovanými lokalitami, abys nám mohl rovnou napsat, která z nich by tvému oddílu nejlépe vyhovovala:
- mapa Jihočeského kraje
- mapa Jihomoravského kraje
- mapa Libereckého kraje
- mapa Plzeňského kraje

A pak už:
button-patronaty

Chceš se dozvědět víc?

 > Mrkni na web skautskyinstitut.cz/patronaty
 > Nebo nás kontaktuj e-mailem: patronaty@skautskyinstitut.cz


Za Skautský institut a projekt Patronáty
Jakub Ambrozek - Mravenec
správce komunikace SI

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1263x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu