....

Chyba na stránce: Před Obrokem za Obrokem není kdo by stál? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/blog-organizace/2325-pred-obrokem-za-obrokem-neni-kdo-by-stal?autologin=1"

Před Obrokem za Obrokem není kdo by stál?

Před Obrokem za Obrokem není kdo by stál?

Obrok - celostátní setkání roverů a rangers, které se koná každý lichý rok. Bude i v roce 2017? Zatím to vypadá, že ne. Deadline pro podávání návrhů projektu O17 byl 15. ledna a světě div se, nikdo se jako pořadatel nepřihlásil. Čím to je?

V Junáku není žádnou novinkou, že je problém najít tým i na pořádání „menších“celostátních akcí, kde bude „jen“ pár stovek účastníků. Třeba XV. Valný sněm hledal pořadatele nesmírně dlouho, a jestli ho vůbec našel, o tom Křižovatka mlčí. Pak tu je ještě druhý případ. Tým se sice najde a má plno elánu akci udělat a věnovat jí kus svého života, ale pak přijde Ústřední síto, kterému občas někdo nesedí. A tak to chodí. Nic s tím nenaděláme a tenhle článek o tom ani být nemá.

Spíš jsem se chtěl zamyslet nad tím, kam se poděli všichni, kdo měli za poslední čtyři roky hlavu plnou nápadů, návrhů na změny a tvrdé kritiky organizátorů a současného konceptu akce Obrok. Sám jsem se pohyboval kolem organizace Obroků 2013 ve Švihově i 2015 v Liberci. Byly to roky plné zařizování, telefonů, mailů, porad a to jsem nebyl v užším týmu, ale „jen“ v programové sekci. Za tu dobu jsem také zahlédl nespočet debat, diskuzí, výměn názorů apod. A nebyly to jen diskuze na Křižovatce, Rovernetu a jiných skautsky nejpoužívanějších kanálech. Byla to i zapadlejších fóra, pokeci nad pivkem, témata při pochodech na túrách a kde vás jenom napadne. Co je zajímavé, že všude se našli jeden až dva lidé, kteří odhodlaně tvrdili, že tohle je blbě a takhle by to bylo mnohem lepší. Že tamten je neschopný garant a na tohle vůbec nemá schopnosti. Že tohle je úplná banalita, tak jak mohla nevyjít nebo být tak složitě zařizovaná. Že mají spoustu zkušeností a takovou akci by zvládli levou zadní.

A mně poslední dobou vrtá hlavou – kde jsou ti schopní orgové teď, když mají šanci se ukázat? Proč se neozvou, třeba i jen s otázkou, kdo by do toho šel s nimi, když nemají kompletní tým? Vždyť spousta lidí by je podpořila (roverským odborem počínaje), vždyť spousta roverů a rangers by jim s nadšením na Obroku zatleskala, vždyť když akce neproběhne, stovkám a možná i tisícům z nás to bude líto a přijdeme o silné zážitky i zkušenosti.

Otázka tedy zní – kdo s tím co udělá a chceme s tím něco udělat?

Libor Čermák, stř. roverský zpravodaj

6.oddíl Murlok, stř.Světla Blansko

 

Edit 10.2.: Doporučuji sledovat nejnovější diskuze a vývoj na facebookových profilech Roveři a rangers CZ, Obrok, SkautInfo a dalších

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 3115x

Práce s článkem

13
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

18 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: