....

Chyba na stránce: Loni 6 projektů 2 dny před uzávěrkou. Letos 22 projektů 2 týdny (!) před uzávěrkou. Skautský dobrý skutek 2016 jede! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/blog-organizace/2391-loni-6-projektu-2-dny-pred-uzaverkou-letos-22-projektu-2-tydny-pred-uzaverkou-skautsky-dobry-skutek-2016-jede?autologin=1"

Loni 6 projektů 2 dny před uzávěrkou. Letos 22 projektů 2 týdny (!) před uzávěrkou. Skautský dobrý skutek 2016 jede!

Loni 6 projektů 2 dny před uzávěrkou. Letos 22 projektů 2 týdny (!) před uzávěrkou. Skautský dobrý skutek 2016 jede!

V roce 2015 bylo do pilotního ročníku celostátního Skautského dobrého skutku 2 dny před uzávěrkou přihlášeno 6 projektů. Nakonec jich bylo kousek přes čtyři desítky. Letos je 2 týdny (!) před uzávěrkou přihlášeno už 22 projektů. Kam číslo projektů vyletí do konce měsíce?

Smyslem celostátního projektu Skautský dobrý skutek je podpora zájmu o vlastní okolí jako nedílné součásti skautského programu. Jeho cílem je udělat uvažování o skautingu jako dílku společnosti samozřejmým, posílit roli skautské služby společnosti a navázat tak na skautské stezky nebo roverské projekty. A to vše s přístupem „skautky a skauti si to vymyslí“, nikoli „já jsem vedoucí a povím, vám, co letos uděláme“.

V roce 2015 jsme provedli pilotní ročník, vystavěný na základě odpovědí v Sondách do skautského světa, diskuze z Valného sněmu nebo debat na Skautské křižovatce. Zapojilo se do něj ve 40 projektech na sedm stovek skautek a skautů všeho věku, s nejrůznějšími projekty, které si sami vymysleli, připravili a zrealizovali. A pak ještě dali vědět, jak by se Skautský dobrý skutek měl připravovat v dalších letech, aby byl úspěšný.

Změny se pro první řádný ročník objevily v termínu i délce konání, v upravené metodice i v možnosti získat na vlastní chystaný dobrý skutek finanční podporu formou minigrantu. A vypadá to, že to funguje. S dvoutýdenním odstupem před uzávěrkou 31. března je letos přihlášeno (výrazně) více projektů než loni dva dny před uzávěrkou.

Pokud chcete se svojí smečkou či rojem, oddílem, kmenem, klubem nebo celým střediskem udělat svět kolem sebe o trochu lepším a nebude Vám vadit, když se u toho Vaši skauti a skautky třeba něco nového naučí, pak je Skautský dobrý skutek právě pro Vás! A třeba přispěje i k tomu, že se o skautu ve Vaší obci bude zas o trochu víc mluvit. I to je dobře.

Přihlašujte se na www.skaut.cz/dobryskutek do 31. března 2016!

Chcete vědět více o Skautském dobrém skutku? Prohlédněte si web, stáhněte a přečtěte si na schůzce metodiku, vyplňte jednoduchou přihlášku. Můžete si také přečíst články o Skautském dobrém skutku v aktuálních číslech Světýlka, Skauta, Roverského kmene i Skautingu!

Skautský dobrý skutek

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1707x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: