....

Chyba na stránce: Několik tipů k pořádání sněmu z pohledu vedoucího střediska - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/blog-organizace/2427-par-postrehu-z-poradani-strediskoveho-snemu?autologin=1"

Několik tipů k pořádání sněmu z pohledu vedoucího střediska

Několik tipů k pořádání sněmu z pohledu vedoucího střediska

Většinu středisek čeká tento rok uspořádání rádného sněmu. Přidávám pár postřehů z toho našeho, třeba to někomu usnadní život.

Před sněmem i po sněmu tráví člověk spoustu času ve skautISu. Doklikat se na příslušnou položku je docela zdlouhavé (Akce > Sněmy > (Již proběhl) > Hledat > Konkrétní sněm), takže se hodí přidat si sněm do oblíbených odkazů na úvodní stranu. Provádí se to označením hvězdičky v pravém horním rohu pod navigací. (Tímto děkuji za opravu chyby, která tuto funkcionalitu znovuzpřístupnila.)

SkautIS spoustu věcí usnadní, ale občas se vyskytne nějaká chybička nebo některé informace nemá k dispozici. Konkrétně je potřeba ručně zkontrolovat seznam delegátů. V tom našem se vyskytovalo několik lidí s ukončenou funkcí (nahlášeno na podporu, zatím neopraveno) a naopak tam někteří další chyběli. Výčet činovnických funkcí, které opravňují k účasti na sněmu, lze nalézt v článku 181 Organizačního řádu. Typicky stálé instruktory vzdělávacích akcí nebo členy pracovních skupin NJ či odborů VRJ je potřeba dohledat na příslušných stránkách a doplnit ručně.

Pro rozesílání pozvánek lidem, kteří nemají e-mail, jsem s úspěchem využil službu Listonoška.cz. Adresy jsem načetl ze souboru vyexportovaného ze skautISu, pak už jen stačilo nahrát PDF s dopisem a o tisk a rozeslání jsem se nemusel starat. Poslání jednoho dopisu vyšlo na 18 Kč, vzhledem k ušetřenému času mi to přijde jako slušná cena.

Při zpracovávání výsledků sněmu skautIS i návody počítají s tím, že je znám předseda revizní komise. To je trochu matoucí, protože sněm předsedu nevolí, volí ho zvolení členové RK (viz článek 170 OŘ), kteří ale na sněmu nemusí být přítomní. Než jsme to vyřešili v rámci následné e-mailové komunikace, nešel sněm uzavřít, címž byly blokované navazující kroky. Ostatně pro uzavření sněmu je potřeba také nahrát zápis a zápis musí potvrdit předseda nadřízené organizační jednotky (okres, kraj), takže s tím vyřešením papírování na místě, jak je doporučováno, to není tak žhavé.

Na poslední zádrhel jsme narazili při nahrávání ověřených souhlasů kvůli zápisu do spolkového rejstříku. Konkrétně tento nejde nahrát v roli účastníka sněmu, protože se člověk nevidí v přehledu střediskových funkcí. Pokud tedy někdo běžně se skautISem nepracuje (člen RK), zkontrolujte, že má přiřazenou alespoň roli aktivní činovník, jinak může nastat problém.

Narazili jste při pořádání sněmu na další zádrhely? Podělte se v diskuzi, rád je do zápisku doplním.

PS: Pokud by se někdo chystal psát zápisek do blogu, průběžně ukládejte. Několikrát jsem po nějaké záhadné kombinaci kláves přišel o část rozepsaného textu.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2285x

Práce s článkem

6
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

11 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: