....

Chyba na stránce: Roverská víkendová akce Permoník 4 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/blog-organizace/3047-permonik-4-blog?autologin=1"

Roverská víkendová akce Permoník 4

Roverská víkendová akce Permoník 4

Víkendová akce Permoník, organizovaná v půlročním intervalu pro mladší R&R (15-20 let) především ze zlínského okresu, je pořádána v rámci iniciativy ZORO (Zlínský Okresní ROvering), pod jejíž hlavičkou proběhl už i roverský tábor. Na čtvrté pokračování této akce jsme se v termínu 25.-27. listopadu 2016 vydali do Olomouce.

Již při cestě jsme měli možnost se poznat, a aniž jsme si to uvědomili, cestovali jsme také časem. Ještě toho večera jsme se museli poprat se záludnými otázkami, které se daly vyřešit jen pobíháním po městě. Asi největší překážkou však bylo dostat se přes kolejbábu, která nevěděla, že jdeme na návštěvu za jedním Fyzikem. Do postele jsme se dostali vlastně až dalšího dne.

Ráno jsme si mohli vyrobit vlastní svíčku, uplést si košíček nebo upatlat něco z těsta. Asi největší atrakcí dne byla hra Vyzvědači, při které jsme měli zjistit informace z nepřátelského území. Zprvu, než jsme se rozkoukali, byla hra pomalá a spíše jsme se jen tak potulovali a sledovali noční život Olomouce. Poté se ale hra rozjela na plné obrátky a všude kolem se pohybovali nevinně se tvářící skauti. Myslím, že všichni z nás pochopili, jak se cítili členové klubu Rychlých šípů, když utíkali ze Stínadel.

Zmoženi jsme se přesunuli k Šantovce, kde jsme na přilehlém parkovišti povečeřeli párky a napili se teplého čaje. S bruslemi na zádech jsme přešli zpět na náměstí, kde bylo postaveno krásné kluziště plné lidí. Ti, kteří brusle neměli, procházeli mezi stánky a možná i nakoupili nějaké ty vánoční dárky. V pozdních hodinách pak ještě byli někteří zamknuti ve sklepě naší ubikace. Museli se dostat ven za pomoci vodítek, která byla rozmístěna okolo. Jednalo se o rituál pro ty, kteří absolvovali již třetího Permoníka. Nejméně ospalí členové vydrželi skoro až do rána na malé party plné her a srandy.

Velkým překvapením bylo, když jsme se ráno dokázali všichni sbalit za deset minut, takže zbyl ještě prostor na nějaké hry. Ale jak už to bývá, všechno hezké jednou končí, a tak nám nezbylo nic jiného, než se vydat na vlak. Ještě jsme v rychlosti vyzvedli jízdenky z trezoru, čímž jsme se dostali z časové smyčky, a rozloučili jsme se s Olomoucí a dalším krásně prožitým víkendem.

Permoník je seznamovací akcí a všechny aktivity spojuje hlavně poznávání ostatních lidí. Je zajímavé zjistit, jak to funguje v jiných střediscích. Pevně věřím, že nás příště bude zase víc. Abych byl upřímný, když jsem jel poprvé, byl jsem vystrašený, ale pak mě hrozně překvapilo, jak mě všichni automaticky vzali mezi sebe. Bez ohledu na to, odkud jste nebo co jste udělali, jste součástí party - a to je to, co tvoří Permoníka tak unikátním. Tak snad se příště potkáme!

Vojta Malý - Malíček

P. S.: Permoník 5 se bude konat 31. března-2. dubna 2017

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1451x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: