....

Chyba na stránce: Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/component/content/article/628-balicek-ustredi/1362-statutarni-organ-jednotky-a-dalsi-osoby-ve-spolkovem-rejstriku?autologin=1"

Statutární orgán jednotky a další osoby ve spolkovém rejstříku

Pomalu se blíží chvíle, kdy bude při změně vedoucího organizační jednotky, jeho zástupce a členů revizních komisí docházet také k jejich zápisu do spolkovéhorejstříku, jak to nařizuje nový občanský zákoník. Právě v tuto chvíli na tuto skutečnost připravujeme také skautIS, jehož prostřednictvím budou změny evidovány a následně předávány soudu k zápisu.

V praxi bude celý proces probíhat následovně: při změně osoby některé z uvedených funkcí se tato změna zapíše do skautISu. Osoba si vygeneruje dokument „Souhlas se zápisem do rejstříku osob“ (bez tohoto potvrzení nemůže být zápis proveden), který si nechá na kterémkoli pracovišti Check POINT převést do elektronické podoby s elektronickým podpisem. A takto podepsaný dokument nahraje zpět do skautISu.

O další změny se již postará Kancelář ústředí Junáka, která všechny změny (nejen ty, týkající se změny uvedených činovníků) hromadně předá soudu. Organizační jednotky budou o celém procesu průběžně informovány prostřednictvím skautISu a jeho zpráv.

Souhlas bude zároveň sloužit k nějvyššímu ověření uživatelského účtu osoby ve skautISu (o toto ověření účtu může požádat také libovolná osoba), které bude v budoucnu uživatele opravňovat k speciálním úkonům – např. pracovat s dotacemi apod.

Podrobný návod včetně přesného termínu spuštění zápisu osob do rejstříku včas zveřejníme prostřednictvím běžných informačních kanálů. Přesný termín záleží na průběhu schvalování příslušného zákona v Parlamentu ČR. Zatím jde jen o předběžné informace a v této chvíli organizační jednotky ani příslušní činovníci nemusí nic dělat.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 876x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: