....

Chyba na stránce: Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/component/content/article?id=1974:fantasy-dobrodruzstvi-na-zari-drevarna-valka-o-cintru&autologin=1"

Fantasy dobrodružství na září - dřevárna Válka o Cintru

Válka o Cintru

"Boj o Cintru se protáhl do dalšího dne. Když se k Císaři donesla zpráva o útoku na tábor, okamžitě odvelel dva pluky, Albu a Carn, na obranu. Caesar vše řídil se štítem v ruce z první linie společně s Hyenami a Martelem. Vešel jsem do našeho stanu. Překvapením jsem málem tasil meč. Za stolem seděla žena. Pohledná, téměř ještě dívka. Ale bylo by to marné, tasit. Upír se nedá lehce zabít."

Již v září ve vašich lesích!

Přemýšlíte nad programem na další školní rok? Nezapomeňte, že koncem srpna bude zahájeno přihlašování na skautskou "dřevárnu", Válku o Cintru, která se koná 25.-28. září 2015.

DO kostlivce také není nouzeřevárna je označení pro terénní bojovou hru, při které se spolu hráči utkávají s využitím dřevěných verzí středověkých zbraní, tedy především mečů (ty jsou z bezpečnostních důvodů ještě dobře obaleny molitanem apod.).

Válka o Cintru se od ostatních podobných akcí liší v tom, že ji (letos už po sedmnácté) pořádají skauti pro děti z oddílů ve věku 13-16 let - a tedy je pro děti bezpečnější a vhodnější. Hra je založena na díle polského fantasy spisovatele Andrzeje Sapkowského, Sáze o Zaklínači. Do hry se oddíl může přihlásit na stranu jednoho z království, ponořovat se do zapeklitých úkolů či se setkávat s kouzelníky nebo nestvůrami. Akce se účastní kolem 300 hráčů.

A co akce přináší hráčům? Kromě zážitků, které jinak znají spíše z filmů, řadu dilemat - od rozhodování, zda ne/nechat kamaráda napospas nepřátelské přesile až po ne/uznání zásahu (dodržování pravidel je do značné míry na svědomí každého z hráčů).

 


 

Co potřebujeme, abychom mohli jet?

  • podívat se na web www.cintra.cz na pravidla pro zbraně a kostýmy, které budete potřebovat
  • koncem srpna či nejpozději začátkem září se přihlásit taktéž na webu
  • a pak už jen na konci září přijet - Cintra se i letos koná na základně Orlovy u Humpolce, v termínu 25.-28. září 2015.

 

"Odřízli jsme jim cestu velmi brzy, všichni to byli těžcí obrněnci. Bránili jsme jim v úniku, ale měli přesilu, ustupovali jsme. Stevyn však pochopil, co co šlo. Brzy dorazil k našim pozicím. Nad hlavami nám prolétl jediný šíp. Prorazil pozlacený ocelový plát na králově hrudi. Foltest se svalil na zem. Demoralizované vojsko bylo brzy poraženo. Zbabělci se rozutekli, hrdinové zemřeli. Nilfgaard slavil."

Z Příběhu hrdinné Alby, jak jej po Cintře 2013 sepsal Wrait

Pro letošní ročník ještě také hledáme také zajímavý doprovodný program - fireshow, šermířské vystoupení aj.

Za organizátory
Ladislav Pelcl - Bilbo

info@cintra.cz | www.cintra.cz | 25.-28. září 2015 | Orlovy | FB

Válku o Cintru pořádá středisko Hiawatha Praha.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 609x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: