....

Chyba na stránce: Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/component/content/article?id=2081:roversky-kmen-hleda-motivaci&autologin=1"

Roverský kmen hledá motivaci

Téma nejnovějšího čísla časopisu Roverský kmen vybrali účastníci červnového Obroku. S velkou převahou zvítězila otázka „Jak přemoci demotivaci?“. Na její zodpovězení bylo potřeba přes tři tisíce slov. Do aktuálního Kmene se jich samozřejmě vešlo mnohem více, věnují se například již zmíněnému Obroku nebo prázdninovému jamboree v Japonsku.

Přestože první číslo devatenáctého ročníku roverského časopisu přichází s novou obálku, vevnitř najdete vše při starém. Nechybí doporučení roverským kmenům – tentokrát na téma „jak vytvořit dobrou partu“, ani rady mladším vedoucím na to, jak začlenit nováčky do družiny a jak úspěšně uspořádat schůzku, na které se podílí více vedoucích.

V oblíbené rubrice „Na cestě“ jsme tentokrát otiskli roverský deník z putování po horách na slovinsko-rakouské hranici a ve velké reportáži nechali Aliho a Bobyho vyprávět příběh o tom, jak za dva měsíce dojeli starou škodovkou do Japonska. Ty, které škodovkářské zážitky nenamotivují vyrazit od televizních a počítačových obrazovek ven, se snažíme na dalších stránkách přesvědčit vědeckými argumenty, že pobyt v přírodě má na lidi spoustu pozitivních dopadů. A ani to není vše, co říjnový Kmen nabízí.

Nemáte dost motivace se do něj začíst? Zkuste některý z těchto tipů:

  • -       dejte si k jídlu sezamová a dýňová semínka, mandle, avokádo, banány nebo fazole,
  • -       běžte si zaběhat,
  • -       řekněte si: „Chci si Kmen přečíst, protože… (doplňte si libovolnou výhodu)“,
  • -       vymyslete si odměnu, kterou si dáte poté, co časopis přečtete,
  • -       zahrňte čtení Kmene do svého denního rozvrhu.

… více rad, jak přemoci demotivaci nejen ke čtení najdete na stranách 91. Roverského kmene, které již v těchto dnech míří do vašich schránek.

Říjnové číslo už je v rukou pošťáku, prosincové však teprve vzniká pod rukami redakce. Pokud byste do něj chtěli přispět i vy, napište na kmen@skaut.cz. Zvláště vítáme jakékoli aktuální zprávy mající co dočinění s roveringem, pozvánky na roverské akce a jakékoli návrhy na roverské aktivity, projekty či výzvy. Do následcházejícího čísla navíc speciálně hledáme skauty a skautky, kteří se jakkoli podílejí na pomoci uprchlíkům!

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 571x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: