....

Chyba na stránce: Dokument - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/dokumenty/file/114-stanovy-junaka-podepsane?autologin=1"

Dokument

PDF dokument, 388.11 kB

Podrobnosti

Soubor:
stanovy_junaka_epodpis.pdf
Platnost:
29. 3. 2014 - Neomezeno
Účinnost:
14. 6. 2014

Stanovy Junáka - českého skauta (elektronicky podepsané)

Stanovy Junáka - českého skauta, přijaté XIV. Valným sněmem v Litomyšli – základní vnitřní předpis (s elektronickým podpisem - ověřená varianta).

Tato verze Stanov Junáka - českého skauta je elektronicky podepsána starostou, což zaručuje správnost (nezměněnost) a ověřenost dokumentu. Elektronický podpis je tzv. zaručený kvalifikovaný podpis s časovým razítkem. V této podobě lze používat Stanovy při elektronické komunikaci v úřady i partnery (stát i úřady tento podpis uznávají). V případě potřeby papírových ověřených Stanov stačí dojít s tímto dokumentem na Czech POINT a bezplatně ho nechat zkonvertovat do listinné podoby (při tisku bude opatřeno doložkou potvrzující správnost stanov).

Upozornění: Uvedená bezplatnost se vztahuje na úřady (a jejich Czech POINTy – např. na obecním úřadě), neplatí na České poště (a jejích Czech POINTech) či u notářů. Více viz dřívější článek k osvobození od poplatků.

Platnost elektronického podpisu a časového razítka je do 22.7.2015, ale i po tomto datu jsou Stanovy platné a funkční! Pouze po tomto datu bude PDF hlásit, že už vypršela časová platnost. To ale pro využívání Stanov a jejich ověřování nehraje roli. Elektronický podpis na Stanovách je z toho důvodu, aby bylo zaručeno, že nedošlo ke změně textu dokumentu, což je zaručeno i po uplynutí uvedeného času. Nemá to vliv ani na případné provádění konverze do listinné podoby na Czech POINTu - konverzi do papíru na úřadě bez problémů provedou a dokument bude klasicky opatřen doložkou, že obsahuje přesně ten dokument Stanov beze změn jako je v elektronické PDF verzi (poznámka o vypršení časového razítka nehraje roli).

Aktuální verze

Soubor Platnost od Platnost do Účinnost od
Stanovy Junáka - českého skauta (elektronicky podepsané)
29. 3. 2014 Neomezeno 14. 6. 2014
 

Navigace:

  Nahlásit chybu