....

Chyba na stránce: Pojďme volit! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/hlavni-clanky/1251-pojdme-volit?autologin=1"

Pojďme volit!

Pojďme volit!

Už za pár dní – v pátek a v sobotu 10. a 11. října – proběhnou volby do místních samospráv, ve třetině senátních volebních obvodů volby do Senátu PČR a v mnohých obcích i místní referenda.

foto/obrázek poskytl(a): Lenka Šablová

Účast ve volbách je nejen uplatnění občanského práva každého z nás, ale také příležitost.       Příležitost vyjádřit svůj názor na stav věcí veřejných nebo dokonce přispět ke změně.

Výsledky komunálních voleb v jednotlivých městech a obcích budou mít přímý dopad také na skautské oddíly a střediska … Bude nové zastupitelstvo vstřícné při jednání o dalším pronájmu klubovny? Uslyší na žádost o její darování? Chápe význam výchovné práce s dětmi a mládeží obecně? Bude podporovat skauting v obci finančně? Podaří se navázat na stávající dobrou spolupráci střediska s obcí?

Výzva z Knihy džunglí: "Hleďte dobře vlci – v každý čas…!“ platí pro skautky a skauty zvlášť v době volební. Zajímejme se o programy a záměry stran či koalic, o jejich kandidáty. Zajímejme se o to, zda jsou jejich sliby splnitelné a zda jen nebrnkají na populistickou strunu. Využijte toho, že na místní úrovni můžete volit lidi, kterým věříte a které osobně znáte nebo je zná někdo ve vašem okolí.

Možná jste zaznamenali, že mezi kandidáty do místních samospráv výrazně přibylo skautů a skautek, kteří se rozhodli nabídnout své zkušenosti a v případě zvolení se spolupodílet na odpovědnosti za vedení měst a obcí. Těší nás to, pokládáme to za jeden z každodenních důkazů smysluplnosti skautské výchovy a věříme, že i díky tomu se postupně v politice – tedy ve správě věcí veřejných, začnou více než doposud uplatňovat skautské hodnoty, jako např. pravdomluvnost či snaha být prospěšný a pomáhat jiným.

Skauting vede a vychovává k odpovědnosti za demokracii – oslovte své kamarády, rodiče a prarodiče a vysvětlujte jim (je-li to třeba), že jít k volbám má smysl. Vezměte je v pátek nebo v sobotu s sebou a POJĎME VOLIT!

Josef Výprachtický – Jose2, starosta Junáka

Jiří Navrátil, 1. místostarosta Junáka

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 433x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu