....

Chyba na stránce: Hledáme název vyznamenání pro technické a hospodářské činovníky - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/hlavni-clanky/2106-hledame-nazev-vyznamenani-pro-technicke-a-hospodarske-cinovniky?autologin=1"

Hledáme název vyznamenání pro technické a hospodářské činovníky

Hledáme název vyznamenání pro technické a hospodářské činovníky

Náčelnictvo na svém zářijovém jednání potvrdilo, že stojí o vytvoření nového skautského vyznamenání, které by bylo oceněním pro ty, kteří se nevěnují přímo výchově či vzdělávání. Pro toto vyznamenání hledáme vhodný název. Zapojit se můžeš i ty.

 

Soustava vyznamenání Junáka v současné době postrádá vhodné ocenění pro činovníky a činovnice, kteří soustavně a výborně pracují na poli hospodářském, organizačním či revizním. Těmto činovníkům a činovnicím v současné době lze navrhnout z celostátních vyznamenání pouze Medaili díků. Navrhovaná medaile má tři stupně, které odliší délku praxe.

82. jednání Náčelnictva v září schválilo koncept této medaile, které se pracovně přezdívá Medaile Merkura s odkazem na římskou symboliku Merkura jako patrona zisku, obchodníků, celníků a zlodějů. Ta však Náčelnictvu nepřijde přiléhavá a hledáme jiný vhodný název, který by vystihnul jak podstatu medaile, tak její skautské prostředí.

Budeme rádi za veškeré podněty a nápady, které můžete psát přímo do diskuse pod tímto článkem nebo poslat na email nacelnictvo@skaut.cz. Na všechny návrhy čekáme nejpozději do neděle 1. listopadu.

Předem děkujeme za veškeré náměty!

Náčelnictvo 

 

pro inspiraci přehled stávajících vyznamenání a zakotvení jejich názvů

běžné                               Medaile díků, skautská vděčnost, za čin Junácký, svojsíkův oddíl 

skautská symbolika       stříbrný trojlístek, stříbrný vlk, bobr
křesťanská symbolika   sv. Jiří 
antika                                syrinx   
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1997x

Práce s článkem

5
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

12 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu