....

Chyba na stránce: Napište dopis - změňte život! Maraton psaní dopisů od 10. 12. s Amnesty International - zapojte se! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/hlavni-clanky/2904-napiste-dopis-zmente-zivot-maraton-psani-dopisu-od-10-12-s-amnesty-international-zapojte-se?autologin=1"

Napište dopis - změňte život! Maraton psaní dopisů od 10. 12. s Amnesty International - zapojte se!

Napište dopis - změňte život! Maraton psaní dopisů od 10. 12. s Amnesty International - zapojte se!

Maraton psaní dopisů

Egyptskému fotoreportéru Shawkanovi hrozí trest smrti za to, že pořizoval snímky na shromáždění.

Peruánka Máxima bojuje s těžební společností i policií o půdu, která po staletí patří její rodině.

Analytik Edward Snowden pomohl odkrýt jeden z největších skandálů amerických tajných služeb, ale může za to strávit desítky let ve vězení.

Malá Annie se každý den bojí o život – trpí totiž albinismem a v Malawi, kde žije, lidé věří, že části těl albínů mají magickou moc.

Každému z nich můžete pomoci. Jim i dalším je věnován Maraton psaní dopisů, největší akce na podporu vězněných, pronásledovaných a utlačovaných lidí, kterou každoročně pořádá Amnesty International. Letos se bude konat 10. až 18. prosince po celé České republice.

Napište dopis. Změňte život!

V loňském roce lidé po celém světě napsali celkem více než 3,7 milionů dopisů! Společně dokázali přimět vládu Burkiny Faso, aby zakročila proti nuceným sňatkům nezletilých dívek. Dokázali jsme zprostit obvinění barmskou studentskou vůdkyni Phyoe Phyoe Aung, které hrozil vysoký trest za pokojný protest.

Tak drobná věc, jako rukou psaný dopis, dokáže měnit lidské osudy i zákony.

Dodává naději a sílu těm, kteří jsou v zoufalé situaci. "Rád bych poděkoval přátelům z Amnesty International za jejich podporu. Obdržel jsem tisíce dopisů z celého světa plných solidarity a podpory. Tyto zprávy se pro mě staly obrovským zdrojem síly, zatímco pokračuji ve svém boji za svobodu," napsal ve svém děkovném dopise Albert Woodfox ještě z vězení. Po Maratonu psaní dopisů 2015 byl po 44 letech propuštěn.

Jen v Česku bylo loni napsáno téměř 20 000 dopisů. Psaly se ve školách, v kavárnách, skautských klubovnách, kostelech i u stolů v obýváku. Připojte se prosím letos také! Zorganizujte psaní dopisů pro své okolí –přátele, sousedy, nebo kohokoli, komu není lhostejné porušování lidských práv. Vaše akce může být malá i velká, soukromá i veřejná, podpořit můžete případy, které si sami vyberete. Se vším Vám rádi pomůžeme.

Vše podstatné najdete na: amnesty.cz/maraton

PS: Pokud budete letos pořádat svou první akci, nemusíte se bát. Všechny organizátory se snažíme co nejvíce podpořit, aby se Vaše událost povedla. K dispozici budete mít mimo jiné speciální manuál "JAK NA MARATON", který vás provede celým procesem pořádání Vaší akce.

Metodiku  jak s tímto tématem dále pracovat v oddíle či ve kmeni najdete ke stažení v tomto článku.

Jitka Taussiková, tisková mluvčí Junáka -českého skauta

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1190x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu