....

Chyba na stránce: Trignis 2019 – přijeď na duchovní víkendový seminář v Praze - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/hlavni-clanky/3995-trignis-2019-1?autologin=1"

Trignis 2019 – přijeď na duchovní víkendový seminář v Praze

Trignis 2019 – přijeď na duchovní víkendový seminář v Praze

Trignis je skautský metodický seminář uspořádaný k 80. výročí založení Odboru duchovní výchovy Junáka. Proběhne 1. – 3. března 2019 v Salesiánském divadle v Praze.

Můžeš se těšit na:

  • volitelné programy, praktické workshopy pro pomoc vedoucím oddílů
  • přednášky skautských, duchovních i jiných osobností, diskuse
  • velký koncert, film s komentářem režiséra
  • duchovní programy pro křesťany i nekřesťany
  • ubytování a stravování v místě, řada doprovodných akcí a novinek

Trignis  znamená Tři ohně. Pro nás jsou to tři základní principy skautingu, které osvěcují naši skautskou cestu a směrují ji k životu ve službě Lásce. Oheň je symbolem duchovního života už tisíce let. Je nejen krásný, svítí i hřeje a svou neustálou proměnlivostí ukazuje dynamiku života. Současně spojuje viditelné s neviditelným, což je právě přesným vyjádřením duchovního života v našem světě. Dřevo, které oheň živí, jiskra, která mu dává popud – a neviditelný kyslík, bez něhož by vůbec nevznikl. A samozřejmě: společenství těch, kteří se kolem ohně scházejí.

Odbor duchovní výchovy Junáka, který je dědicem Odboru duchovní služby, už mnoho let různým způsobem nabízí těm, kteří se věnují skautské výchově i vzdělávání činovníků, svou podporu: Pořádá 4kurz, duchovní obnovy, lesní školu Protos, programy na Elixíru, ObRoku či Scoutfestu, zprostředkovává účast na mezinárodních akcích, ve spolupráci se Skautským institutem zajišťuje semináře Hledání 1. principu a pravidelná debatní setkání.

Nyní tedy po dohodě s ORJ Praha 2 přicházíme s další nabídkou: víkend plný skautské inspirace, setkání s osobnostmi skautského i veřejného života, možnost aktivně přispět k hledání nových cest duchovního rozvoje, kvalitní vzdělávací i kulturní programy. Zváni jsou všichni, kterým leží na srdci kvalita českého skautingu i jeho přesah do života naší společnosti a současně se chtějí setkat s lidmi podobného zájmu.

Na akci tě zve
Edy, Rys a tým organizátorů Trignisu
https://trignis.skauting.cz/

Akci pořádá ODV a LŠ PROTOS – pod záštitou ORJ Praha 2

 
 

 

Jaká je a co nabízí? Přečti si na webu http://protos.skauting.cz/ nebo v přiloženém souboru PDF a můžeš se na ni rovnou přihlásit.
logo

Článek publikoval

Rys
Zobrazeno: 1769x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu