....

Chyba na stránce: Pozor! Skupinové jízdné pro 6 a více osob ve vlacích ČD koupíte od 11. prosince jedině 3 dny předem - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/2840-pozor-skupinove-jizdne-pro-6-a-vice-osob-ve-vlacich-cd-koupite-od-11-prosince-jedine-3-dny-predem?autologin=1"

Pozor! Skupinové jízdné pro 6 a více osob ve vlacích ČD koupíte od 11. prosince jedině 3 dny předem

Pozor! Skupinové jízdné pro 6 a více osob ve vlacích ČD koupíte od 11. prosince jedině 3 dny předem

Pokud jezdíte s oddílem vlakem na výpravy nebo tábory, zpozorněte! Podle zpráv z ČRDM bude od 11. prosince možné koupit skupinovou jízdenku pro 6 - 99 osob do vlaků ČD již jedině 3 dny předem. Nákupem jízdenky tak strávíte o něco více času. Pokud někdo z vaší skupiny nedorazí, jeho jízdné dostanete zpět.

V květnu 2015 vzbudila poprask zpráva, že skupiny od 6 do 99 osob budou muset pro získání skupinového jízdného ve vlacích ČD rezervovat jízdenku 3 dny předem a nejpozději 2 dny předem jí zaplatit. Pokud jste od té doby vyrazili vlakem na výpravu, zjistili jste nejspíš, že se nic podstatného nezměnilo. Na pokladně jste si mohli jízdenku pro 15 osob koupit v klidu i před odjezdem vlaku. Toto přechodné období bohužel 11. prosince 2016 skončí. Při plánování výletu včas zhodnoťte, zda se vám skupinová jízdenka vyplatí a případně si jízdenku včas zarezervujte. Podrobnosti zjistíte v našem starším článku nebo přímo na webu ČD www.cd.cz/skupiny.

Jízdenku musíte rezervovat 72 hodin předem! Kde můžete rezervaci provést?
 
Jízdenku musíte zaplatit 48 hodin předem! Kde můžete jízdenku zaplatit?
 

Pokud zaregistrujete v e-shopu svojí jednotku, můžete získat navíc další 5% slevu! Více informací najdete v tomto článku.

Pro srovnání:

Pokud bychom plánovali výpravu pro 15 lidí a samostatné jízdné by stálo 100 Kč na osobu, pak při včasné registraci zaplatíme 825 Kč. Pokud navíc využijeme registraci jednotky v e-shopu, vyjde nás jízdenka na 784 Kč. Pokud na místě koupíme 3 skupinové jízdenky po 5 osobách, pak nás vyjde na 975 Kč.

Nebaví vás číst zdlouhavé návody? Podívejte se na videonávod, který vytvořila redakce adam.cz ve spolupráci s Českými drahami.
 
Břetislav Krejsa
projekový pracovník pro skautské weby a interní komunikaci
 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 5816x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

17 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu