....

Chyba na stránce: O víkendu se v rámci JOTA/JOTi spojí přes milion skautek a skautů z celého světa, buď/te u toho! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/4154-o-vikendu-se-v-ramci-jota-joti-spoji-pres-milion-skautek-a-skautu-z-celeho-sveta-bud-te-u-toho?autologin=1"

O víkendu se v rámci JOTA/JOTi spojí přes milion skautek a skautů z celého světa, buď/te u toho!

O víkendu se v rámci JOTA/JOTi spojí přes milion skautek a skautů z celého světa, buď/te u toho!

Stále se rozhodujete, zda se zůčastníte největší mezinárodní skautské akce online a rádiového jamboree? Přinášíme vám shrnutí, co a jak můžete zažít už od tohoto pátku až do neděle a co zažili účastníci minulých ročníků.

3 základní způsoby, jak letos zažít JOTI:

  • Chatování: letos si můžete ty i tvůj oddíl psát se skauty a skautkami z celé zeměkoule online přes Scoutlink WebChat. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod.
  • Povídání: pokud s oddílem preferujete povídání místo psaní, poslouží vám o víkendu Scoutlink TeamSpeak. Jak na to se dozvíte tady.
  • Minecraft: přichystej svým svěřencům Vánoce už o dva měsíce dříve a zahrajte si Minecraft. Není to nic složitého, stačí se přesvědčit zde.

Jak se naladit na JOTA:

Pokud je u vás k mání amatérská rádiostanice, stačí se předem přihlásit přes tento formulář a pak už jen v pravý čas naladit. Mapu přihlášených jednotek naleznete tady.

Tip: Pokud se nechcete/nemůžete účastnit komunikace, ale chcete si udělat obrázek, jak takové radiové spojení vypadá, na oficiálním webu JOTA-JOTI najdete seznam webových přijímačů radiového vysílání.

Zkušenosti účastníků z minulých ročníků:

"Jako roverský kmen rádi přijímáme výzvy, a Jota – Joti, neboli Jamboree po internetu, znělo jako skvělý nápad! Potkali jsme ukrajinské skautky, které byly v létě na CEJ a k našemu velkému překvapení měly na sobě šátky českého kontingentu! Také jsme dostali pozvání do Senegalu od místního rovera, který nám poslal video jejich tance, který společně tančí u slavnostních ohňů. Samozřejmě jsme si psali a volali i s jinými skauty, a to z Dánska, Venezuely, Vietnamu, Jižní Afriky, Bolívie nebo Pákistánu nebo Walesu a zjišťovali jsme, co máme společného a v čem se naopak naše činnost liší. Jedinou nevýhodu této super akce je, že je to pouze jeden víkend za rok. Ale i tak děkujeme za takovou příležitost!

RK Hecy z proutěného košíku

"Před lety jsme se JOTA s naším 17. skautským oddílem v Českých Budějovicích účastnili na velmi netradičním místě - umístili jsme vysílačku na vrcholek Černé věže. Radioamatéři z celé republiky i zahraničí tak měli zážitek z komunikace s námi znásobený údery velkých věžních zvonů. Ne nadarmo nesl tehdy článek v novinách titulek "A Bumerin slyšeli až v Holýšově."

Goblin
Popiš/te nám do krátkého odstavce po akci svou účast, přidejte fotku a odešlete na international@skaut.cz, pomůžete nám tím akci v příštím roce zlepšit! Děkujeme!
 
Markéta Byrtusová - koordinátorka mezinárodní spolupráce

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1349x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu