Skautská výchova a program

Roveři & Rangers

Vodní skauting
HKVS

Vyšla únorová Kapitánská pošta!

Přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. V listopadu byl zvolen nový HKVS. V tomto čísle přinášíme, co má v plánu na toto volební období, a také rozhovor s novou hlavní kapitánkou Šišulí. Na jaře se chystá spousta akcí – dočtete se podrobnosti ke Skare, Jarnímu srazu VS, Kapitánské lesní škole VS, Jihočeské kapce, Konferenci odvahy a dobrodružství KOD24 nebo kurzu Záchrany s motorem. V rubrice Řízení rizika – sdílení chyby najdete rozbor dalších dvou příhod z oddílů včetně shrnutí, jak to příště udělat lépe. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v únorové Kapitánské poště!

HKVS

Vstupte do vodáckého světa s Jihočeskou Kapkou 2024!

Směrnice Junáka pro akce na vodě zdůrazňuje důležitost kvalifikace pro bezpečné a zodpovědné vedení akcí na vodě. Zkouška vodáckého minima je základem pro každého skauta, který chce vést nebo se účastnit akcí na vodě, a to nejen pro získání potřebných dovedností, ale i pro zajištění bezpečnosti všech účastníků. Tento kurz vám poskytne nejen potřebné vědomosti a certifikaci, ale také praktické zkušenosti pod dohledem zkušených instruktorů.