....

Chyba na stránce: S nadací Via zdvojnásobte částku, kterou vyberete na své benefiční akci! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/celostatni-akce/charitativni-akce/2063-pomahejte-s-nadaci-via?autologin=1"

Skautská služba společnosti

 

S nadací Via zdvojnásobte částku, kterou vyberete na své benefiční akci!

Znáte ve svém okolí někoho, kdo potřebuje pomoc? Máte zajímavý nápad, jak získat peníze pro dobrou věc? Přihlaste se do programu Pomáhej a nadace Via zdvojnásobí částku, kterou vyberete!

ČSOB a Nadace VIA vyhlašují třetí ročník grantového programu Pomáhej zaměřeného na rozvoj filantropie a dobročinných aktivit dětí a mládeže. Program oceňuje kreativitu, iniciativu a dobrovolnou činnost dětí a mladých lidí, kteří pomáhají měnit věci ve svém okolí k lepšímu.

Až 15 skupin může od společnosti ČSOB a Nadace VIA získat příspěvek 2 500 korun na realizaci benefiční akce a zdvojnásobení vybraných darů do výše 15 000 korun. Na projekty, které získají částku 30 000 korun a více, čeká další finanční bonus. Hodnotící komise bude při výběru přihlášek klást důraz na iniciativu, kreativitu a dobrovolnickou práci zapojených skupin.
 
V roce 2014 proběhl druhý ročník programu Pomáhej. Mladým lidem se podařilo získat 390 000 korun. A zapojily se například i skautky z Moravských Budějovic.

Družina skautek z oddílu Slunečnice se rozhodla uspořádat charitativní akci s názvem Kavárna a finančně tak podpořit tři sestry z Krhovic na Znojemsku – Lucinku, Petrušku a Zuzanku Kubíkovy, které od narození trpí dětskou mozkovou obrnou a jsou upoutány na invalidní vozík. Skautky vymyslely název akce, připravily, vylepily a rozeslaly plakáty.

V průběhu roku také připravovaly nápojové a jídelní lístky, výzdobu Kavárny (vyráběly vánoční svícny, vločky do oken, vánoční dekorace) a šily zástěrky. Na schůzkách také vyráběly náramky, náhrdelníky, keramiku, apod., které se přímo v Kavárně prodávaly. Pár dní před samotnou akcí připravily prostory, vánočně je vyzdobily, nakoupily vše potřebné a připravily nápoje. Kavárna probíhala čtyři dny ve skautské klubovně. Díky této benefiční akci se podařilo vybrat 35 199 Kč.

Uzávěrka pro odevzdání nových filantropických záměrů do programu Pomáhej 2015 je 14. října 2015, seznam patnácti úspěšných projektů k podpoře bude znám po 30. říjnu 2015. Samotné projekty bude možné realizovat od začátku listopadu 2015 do konce května 2016.

Veškeré informace k vyhlášení naleznete na www.nadacevia.cz/pomahej.

Za komunikační tým Junáka

Karel Frnka
redaktor externí komunikace
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 896x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu