....

Chyba na stránce: Vše, co jste kdy chtěli vědět o sbírce Postavme školu v Africe, ale báli jste se zeptat - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/celostatni-akce/charitativni-akce/566-charitativni-akce-promo-clanky/969-vse-co-jste-kdy-chteli-vedet-o-sbirce-postavme-skolu-v-africe-ale-bali-jste-se-zeptat?autologin=1"

Skautská služba společnosti

 

Vše, co jste kdy chtěli vědět o sbírce Postavme školu v Africe, ale báli jste se zeptat

Koordinátorka sbírky Postavme školu v Africe odpovídá na nejčastější otázky týkající se tohoto skautského charitativního projektu, který zajišťuje finanční prostředky na výstavbu škol v Africe a šíří informační osvětu o problematice vzdělávání v Etiopii.

 

VÍCE INFO NALEZNETE NA STRÁNCE: skaut.cz/afrika

Je uspořádání sbírky po odeslání přihlášky závazné?

Přihlášku byste měli odeslat ve chvíli, kdy jste rozhodnuti do sbírky jít. Pokud by to ale z nějakých důvodů nakonec nešlo, stačí napsat mail a tím se odhlásit.

Jaké další zařizování nás čeká poté, co se přihlásíme přes formulář na křižovatce?

Před sbírkou vám přijde balíček, kde budou kromě placek, samolepek a plakátů dokumenty k ohlášení sbírky na úřadě. Bude třeba zjistit, jaký odbor na místním obecním úřadě (popř. městské části či magistrátu) se zabývá pořádáním sbírek (většinou jde o finanční odbor nebo o odbor vnitřních záležitostí). Tam přijdete s oznámením o umístění sbírkové pokladničky, s žádostí o zapečetění pokladniček a samotnými pokladničkami. Po sbírce jim přinesete plné pokladničky, úředníci je rozpečetí, spočítají a vypíšou s vámi, kolik jste vybrali. Tuto částku pak pošlete na účet Člověka v tísni.

Co obnáší vystavení plné moci k pořádání sbírky a jaká se k tomu váže odpovědnost?

Odpovědností zplnomocněného je ohlášení sbírkové akci úřadu, zapečetění a rozpečetění pokladniček, zabezpečení pokladniček proti krádeži nebo otevření a nakonec převod vybraných peněz na účet ČvT.

O jaké množství materiálů si máme zažádat?

Složitá otázka :) Obvykle si střediska objednávají pár kusů plakátů, několik stovek letáčků a 100–300 placek. Ale pokud děláte větší akci, není problém si toho vzít víc, zbylý materiál můžete po akci vrátit.

Jsou propagační materiály zdarma, nebo zpoplatněné?

Vše je zdarma.

Kdy a jak propagační materiály obdržíme?

Pošleme vám je z ústředí v balíku, abyste je obdrželi cca dva týdny před akcí. Nebo si je můžete osobně vyzvednout v Praze na ústředí Junáka.

Kde získáme sbírkovou pokladničku?

Pokladničku si musíte vyrobit. Měla by být bytelná, aby unesla větší množství kovu a nerozpadla se. Uzavíratelná tak, aby šla zapečetit (přelepit samolepkou z úřadu) a nešla pak otevřít. Musí v ní být díra, kterou se do ní vkládají peníze (ne moc velká ani malá). Vhodné jsou nějaké plastové dózy a krabice, velké plechovky, láhve od okurek, malá terária apod.

Na jakém místě je vhodné sbírku pořádat a co k tomu potřebujeme zařídit?

Buď udělejte sbírku na veřejném místě, kde se přirozeně pohybuje hodně lidí (náměstí, nádraží, obchodní centrum…), nebo uspořádejte atraktivní akci, na kterou lidi nalákáte (soutěžní odpoledne, divadelní představení, výstava…) a požádáte o dobrovolný příspěvek. Chcete-li dělat akci na veřejném místě, je třeba požádat o zábor veřejného prostranství. Je to trochu papírování, ale nic složitého a – co si člověk ve skautu zkusí, bude se mu v životě vždycky hodit… Podrobný návod, jak na to, najdete v Manuálu ke sbírce na www.skaut.cz/a­frika. O povolení je třeba žádat s dvouměsíčním předstihem.

Stanovený termín sbírky se nám nehodí. Existuje i přesto nějaká možnost, jak se účastnit?

Jednotný říjnový termín nám pomáhá s celostátní propagací akcí – vždy se do médií lépe prodává, když akce probíhá na desítkách míst v republice, než v jednom městě. Pro vás může být plus, že o vás lidi budou z médií vědět, sbírka bude důvěryhodnější. Vůbec ale není problém ji uspořádat kdykoliv jindy během roku – stačí se přihlásit na www.skaut.cz/a­frika a napsat váš termín, nebo se nám ozvat na afrika@skaut.cz.

Na dotazy odpovídala Michaela Čakrtová (Střízla)
Koordinátorka sbírky Postavme školu v Africe
afrika@skaut.cz
777 663 997

logo

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu