....

Chyba na stránce: Co v Africe za 10 let vyrostlo? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/celostatni-akce/charitativni-akce/postavme-skolu-v-africe/762-co-v-africe-za-10-let-vyrostlo?autologin=1"

Postavme školu v Africe

Když se spojí velké množství lidí, kteří jsou ochotni přiložit pomocnou ruku k dílu, dosáhne se úctyhodných výsledků. Loni se sbírky zúčastnilo přes 40 skautských oddílů, které vybraly bezmála 400 000 Kč! A to už není málo. Budoucnost dalších škol závisí také na podpoře skautů a skautek A co vy? Zúčastníte se letos sbírky? Oficiální web sbírky pro veřejnost naleznete na www.skolava­frice.cz. O aktivitách Člověka v tísni se dočtete na www.clovekvtis­ni.cz.

Co v Africe za 10 let vyrostlo?

Za celostátní sbírkou jde tušit pořádný kus práce, který je nejen viditelný, ale také hmatatelný.

Protože však Etiopie není za humny, není na škodu připomenout a přiblížit, jakých úspěchů se za poslední desetiletí podařilo dosáhnout a kam peníze z kasiček putovaly konkrétně.

Z vybraných prostředků 1. ročníku sbírky v roce 2004 byla postavena a otevřena škola ve vesnici Asore a od té doby školy rostly tempem průměrně 1,55 budovy za rok, což je pod žárem etiopského slunce obdivuhodný výkon :-) K roku 2013 bylo vystavěno 14 škol, které navštěvuje přibližně 2800 žáků! Zatím „nejčerstvější“ je budova školy ve vesnici Mesincho.

Celý projekt však není pouze o tom školu postavit a nechat ladem, ale soustředí se také na školení učitelů, zavádění nové a efektivnější metodiky výuky nebo na spolupráci s rodiči dětí. Z financí získaných ze 4. ročníku sbírky se v roce 2008 podařilo dokončit vrt, který zásobuje pitnou vodou na 12 tisíc obyvatel. Především dívky se tak nemusí starat o nošení vody v období sucha a namísto toho se mohou věnovat studiu.

Na tom všem se podílí Junák ve spolupráci s Člověkem v tísni letos již po desáté. Podrobné informace o jednotlivých školách naleznete na adrese www.skolavafri­ce.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 486x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.
  Nahlásit chybu