....

Chyba na stránce: Pro chystaný projekt „Skauti na dřeň“ hledáme skautské registrované dárce i příjemce kostní dřeně. A dobrovolníky - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/celostatni-akce/charitativni-akce/skauti-na-dren/2903-pro-chystany-projekt-skauti-na-dren-hledame-skautske-registrovane-darce-i-prijemce-kostni-drene-a-dobrovolniky-na-pomoc?autologin=1"

Pro chystaný projekt „Skauti na dřeň“ hledáme skautské registrované dárce i příjemce kostní dřeně. A dobrovolníky

Pro chystaný projekt „Skauti na dřeň“ hledáme skautské registrované dárce i příjemce kostní dřeně. A dobrovolníky

Na rok 2017 chystáme projekt podporující registraci do databází dárců kostí dřeně ve skautských řadách. Chystá jej Junák - český skaut ve spolupráci s Nadací pro transplantace kostní dřeně a projekt rozšiřuje letitou spolupráci vzniklou skrze úspěšnou roverskou humanitární akci “Společně proti leukémii” (dříve KAPKA). Před samotným zahájením projektu hledáme ve skautských řadách již registrované dárkyně a dárce, stejně jako příjemce kostní dřeně. A k tomu i dobrovolníky s chutí podílet se na projektu.

Darovat kostní dřeň může zachránit druhému člověku život. Zdaleka ne každý registrovaný dárce či dárkyně jsou osloveni k tomu, aby dřeň skutečně darovali, ale čím větší jsou databáze dárců, tím snazší je najít vhodného dárce pro lidi postižené nemocemi krvetvorby (například leukémií). Zapsání mezi dárce kostní dřeně je bezpochyby velkým dobrý skutkem. Smyslem chystaného projektu „Skauti na dřeň“ je upozornit skautky a skauty, především mladé dospělé, na existenci tohoto dobrého skutku, trochu vysvětlovat, trochu se popasovat s nějakými mýty (co a jak bolí nebo nebolí apod.) a ukázat, že skauti a skautky jsou tu i proto, aby pomáhali druhým. Zapsat se do registru dárců kostní dřeně bude možné v roce 2017 i na některých celostátních akcích, například na Valném sněmu nebo na Obroku.

Ve skautských řadách se již dnes v nemalém počtu nacházejí jak dárci (někteří zatím „jen“ registrovaní, jiní už dokonce dřeň poskytli a život zachránili), tak příjemci kostní dřeně. Vás hledáme pro a) prvotní sondu situace a b) pro případnou tvorbu krátkých vysvětlovacích textů, „osobních dobrozdání“ apod.

Vyzýváme všechny skautky a skauty, kteří jsou registrovanými dárci kostní dřeně, nebo kostní dřeň od druhého člověka přijali, aby vyplnili krátký formulář (2 minuty) a poskytli nám na sebe kontakt. Následně, pokud budete mít zájem, budete mít možnost přispět ke vzniku projektu. Ve stejném formuláři se mohou hlásit i dobrovolníci s chutí projekt podpořit.

Vyplň formulář ve 2 minutách >>>


Znáte někoho, koho by výzva mohla zaujmout nebo se jej přímo dotýká? Neváhejte ji předat dál! Své případné dotazy, podněty, doporučení směřujte na nadren@skaut.cz. Díky!

Se stiskem levice

Markéta Rýcová - Kašpárek
šéfka projektu “Skauti na dřeň”

Petr Vaněk - Permoník
zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1599x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: