....

Chyba na stránce: Skautský dobrý skutek tentokrát naostro! Zahrňte ho do svých plánů - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/celostatni-akce/charitativni-akce/skautsky-dobry-skutek/2218-skautsky-dobry-skutek-tentokrat-naostro?autologin=1"

SKAUTSKÝ DOBRÝ SKUTEK

Junák - český skaut pořádá od 20. dubna do 20. května 2018 další ročník celostátního projektu skautské služby společnosti.

Skautský dobrý skutek tentokrát naostro! Zahrňte ho do svých plánů

1. ročník SDS od 15. dubna do 1. května 2016

Po úspěšném pilotním ročníků nového skautského projektu služby společnosti se můžeme společně těšit na první oficiální ročník, který by měl dát pevné základy nové tradici, vycházející ze samovolné součásti skautství - konání dobra. V rámci akce Skautský dobrý skutek máme všichni možnost tento prvek skautské výchovy zajímavou formou upevnit ve svých oddílech a dodat mu oficiální ráz.

Ze zkušebního ročníku, který proběhl 15. - 24. května 2015, se organizátoři poučili ze zpětných vazeb více než sedmi set zúčastněných skautů konajících čtyřicet různorodých dobrých skutků. (Více o tom zde.) Ze změn do roku 2016 stojí za zmínku prodloužení akce na 17 dní a novinkou v Junáku - českém skautu je možnost získat minigrant na pokrytí nákladů. Finanční podporu v tomto ohledu akci dodává WOSM z projektu Messenger of peace.

Skautský dobrý skutek propojuje aktivity jednotlivých družin, oddílů a kmenů a vytváří z nich celek celorepublikového dobra. Skautská organizace touto interaktivní formou posiluje své základní hodnoty a to v očích svých členů i veřejnosti. Projekt skýtá možnost napojení na stezky a cestičky, hlavně ale naživo ukazuje, že skauti mají zájem o své okolí.

Prakticky půjde o to, že si jednotlivé skupiny naplánují projekty, kterými mohou zlepšit některé aspekty života ve své komunitě. Co se konkrétních podob dobrých skutků týče, není třeba se bát, že nic nenajdete. Nakupte babičce odvedle, vyčistěte rokli u klubovny nebo připravte kulturní akci. Inspirace se dá čerpat z projektů minulého roku, či ze vzorových projektů, které jsou k nalezení zde.

Přihlašování bude spuštěno na začátku února, ale už teď můžete do svého plánování SDS zahrnout a předběžně se přihlásit!

Dělejme svět lepším!

Tým SDS 2016

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1772x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu