....

Chyba na stránce: Skautský dobrý skutek 2017 – požádejte o minigrant - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/celostatni-akce/charitativni-akce/skautsky-dobry-skutek/3101-skautsky-dobry-skutek-2017-pozadejte-o-minigrant?autologin=1"

SKAUTSKÝ DOBRÝ SKUTEK

Junák - český skaut pořádá od 19. dubna do 19. května 2019 další ročník celostátního projektu skautské služby společnosti.

Skautský dobrý skutek 2017 – požádejte o minigrant

Skautský dobrý skutek se letos uskuteční od 21. dubna do 14. května. Bližší informace o akci či inspiraci si můžete přečíst v některém z dřívějších článků. Jak na to (a proč) se dočtete v metodice, kterou vedoucí oddílů obdrželi v tištěné podobě spolu s časopisy. I letos můžete požádat o finanční podporu pro svůj dobrý skutek, ve formě tzv. minigrantu. Čtěte dál!

Skautský dobrý skutek je celostátní projekt Junáka – českého skauta v oblasti služby společnosti. Je to akce, která je úzce navázána na váš oddíl, komunitu, město. Záleží jen na vás, jaký projekt si vymyslíte - zda opravíte fotbalové branky na hřišti nebo uspořádáte větší akci ve spolupráci s místním nízkoprahovým centrem. Jen vy víte, co můžete pro své okolí udělat. Ať už si vymyslíte cokoli, můžete požádat o minigrant.

Minigranty Skautského dobrého skutku - o co jde?

Určitě jste se někdy setkali s granty či dotacemi, neboli penězi, o které můžete požádat na podporu vaší akce. V rámci Skautského dobrého skutku 2017 budete moci žádat o několikatisícové částky, kterým říkáme minigranty. Finanční prostředky, které máme k dispozici, jsme získali od Světové organizace skautského hnutí (WOSM), konkrétně z projektu „Messengers of Peace“. Ten si klade za cíl inspirovat miliony skautů, aby dělali ve svých komunitách svět lepším. 

O minigrant můžete požádat v rámci přihlášky do Skautského dobrého skutku. Nejprve budete vyzváni k přihlášení do SkautISu a poté už můžte začít vyplňovat informace o vašem projektu. Pokud chcete získat penežní prostředky, tak zaškrtnete jednu ze tří kategorii - do 3 000 Kč, do 8 000 Kč a nad 8 000 Kč. Poskytovaný minigrant může tvořit maximálně 70% nákladů projektu (tzn. například při žádosti o 4 000 Kč budou celkové náklady minimálně 5715 Kč). Zároveň vyplníte předpokládaný rozpočet vašeho projektu. Žádat o minigranty lze až do 31. 3. 2017. Hned poté vše vyhodnotíme a výsledky budou obratem oznámeny žadatelům. Peníze budou zaslány na účet jednotky po potvrzení přijetí rozhodnutí o přidělení dotace (rozhodnutí přijde statutárnímu orgánu a stačí, pokud na e-mail odpoví, že rozhodnutí obdržel a bude se jím řídit).  Vyúčtování minigrantů pak proběhne do konce května pomocí formuláře, sepsáním informací o průběhu akce a přiložením fotek.

O udělení minigrantu bude rozhodnuto na základě popsaného projektu, kdy bude přihlédnuto k lokální provázanosti dobrého skutku, roli skautek a skautů při jeho plánování, potřebě daných nákladů pro jeho realizaci a třeba i originalitě Vašeho dobrého skutku a k případné spolupráci s dalšími organizacemi.

V loňském roce bylo podpořeno 19 projektů celkovou částkou přes 80 000 Kč. Nejčastější kategorií byly žádosti do 3 000 Kč. Zamyslete se nad tím, zda by vám drobná finanční injekce mohla při realizaci vaší akce pomoci. 

Budete-li váš projekt obohacovat o globální rozměr, možná vás zaujme i nabídka na jiny grant.

Dělejme svět lepším!

Kristýna Menclová – Tynus
šéfka týmu Skautského dobrého skutku

e-mail: dobryskutek@skaut.cz
web: www.skaut.cz/dobryskutek

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1496x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu