....

Chyba na stránce: Registrace na Skautský dobrý skutek 2019 zahájena. Co chystáte u vás? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/celostatni-akce/charitativni-akce/skautsky-dobry-skutek/4384-registrace-na-skautsky-dobry-skutek-2019-zahajena-co-chystate-u-vas?autologin=1"

SKAUTSKÝ DOBRÝ SKUTEK

Junák - český skaut pořádá od 19. dubna do 19. května 2019 další ročník celostátního projektu skautské služby společnosti.

Registrace na Skautský dobrý skutek 2019 zahájena. Co chystáte u vás?

Skautský dobrý skutek 2019 je zase o krok blíž - nápadem to začíná a radostí druhých to končí. Ale hezky popořádku. Samotné dobré skutky proběhnou v termínu 19. dubna až 19. května a vše začíná u myšlenky a registrace.

 

Skautský dobrý skutek je celostátní projekt skautské služby společnosti. Stojí na skautském principu zájmu o své okolí, na aktivní roli skautek a skautů nejen v realizaci, ale už ve vymýšlení projektu a jeho přípravě. Je dobře propojený se skautským programem, se stezkou i odborkami (podívej se na příklady propojení), a dává oddílovým vedoucím i družinovým rádkyním a rádcům do rukou dobrý nástroj k naplnění důležitých výchovných cílů. 

 

Inspirujte se třeba některým z loňských dobrých skutků!

 

Pojďme udělat svět lepším. Hezčím. A začněme od toho, který je bezprostředně kolem nás - naše čtvrť, město či blízké okolí. Teď máme možnost. Pojďme a udělejme to společně. Možností máme tisíce. Je na vás, jakou možnost si vyberete - jestli se rozběhnete do lesů a posbíráme to, co tam nepatří. Vyrobíte lavičku, opravíte  zábradlí, natřete plot, zahrajete v mateřské škole divadlo, uspořádáte ve městě benefiční akce, nebo … Chcete-li si ověřit, jestli děláte dobro dobře, koukněte do Metodiky skautského dobrého skutku. Zapojte do procesu příprav všechny členy a dosáhnete na nejvyšší příčky participačního žebříčku.

Registrujte své projekty na http://sds.skauting.cz, zabere to jen pár minut.

Projekty je možné registrovat až do 19. května 2019. Chcete-li od nás získat vytištěný plakát, přihlaste se do 11. března. Kdykoli můžete využít generátor plakátů a vytisknout si plakát vlastní, nebo třeba úvodní obrázek k facebookové události. Krom této podpory od nás dostanete vzorovou tiskovou zprávu, tipy na projekty, které můžete zrealizovat, nebo odpověď na jakoukoli otázku. Díky registraci budeme mít přehled o tom, co se kde bude dít a lépe můžeme informovat celostátní média. Je to společný čas, kdy můžeme udělat něco většího pro našeho okolí. 

Tak ještě jednou připomínáme to důležité:

  • Metodiku k projektům najdete zde
  • Nevíte si rady? Napište nám mail dobryskutek@skaut.cz
  • Používejte hashtagy #dobryskutek a #skaut


Dělejme svět lepším!

Petr Vaněk - Permi
zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1650x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu