....

Chyba na stránce: NAVIGAMUS 2015 – Atmosféra, na kterou se nezapomíná - slovem, obrazem i s videem. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/celostatni-akce/vodacke-akce/1972-navigamus-2015-atmosfera-na-kterou-se-nezapomina?autologin=1"

NAVIGAMUS 2015 – Atmosféra, na kterou se nezapomíná - slovem, obrazem i s videem.

NAVIGAMUS 2015 – Atmosféra, na kterou se nezapomíná - slovem, obrazem i s videem.

Každý třetí český vodní skaut i v tomto roce prožil celostátní setkání prodchnututé námořnickou romantikou.

Písnička z Navigamu 2015 na Facebooku

Na tuto naši vodáckou celorepublikovou akci se sjelo přes tisíc skautů, skautek, žabiček i pulců, dorazili i návštěvníci z řad polských skautů. Během her na vodě i na suchu jsme se seznámili s ostatními oddíly a snad tu vznikla i přátelství napříč zemí na celý život.

Navigamus 2015: Jásání davu

Program Navigamu je vždy zaměřen na připomenutí nějaké velké legendy světa lodí. Navigamus 2015 - jednooký Nelson (Vezír) Navigamus 2009 byl na Rozkoši u Nového města n. Metují a jeho motivem byly Sindibádovy cesty, Navigamus 2012 na Boleveckém rybníku v Plzni proběhl v duchu stého výročí potopení Titaniku a letošní se konal na přehradě Seč na téma „Bitva u Trafalgaru aneb Horatio Nelson a jeho námořní taktika“.

Před samým vypuknutím akce nás zabavil takzvaný předprogram a ulehčil nám tak čekání do června. Luštili jsme různé šifry a plnili úkoly, které nás moc bavily.

Navigamus 2015: Lodě na vodě

Na samotnou akci se skauti sjížděli už od čtvrtka 4. června 2015 do autokempu na pláži, ubytovali se a hurá do vody. Nejvíce se nám líbila sobotní hra Potápění lodí, kdy jsme museli sestřelit vlastnoručně vyrobeným prakem loď nepřítele.

Navigamus 2015: Střelba z praku

Celkem jsme odehráli tři velké bitvy i onu osudnou bitvu u Trafalgaru, kde náš admirál Horatio Nelson zemřel - však jsme ho také naložili do sudu. :) Nesměla chybět noční plavba při měsíčku neboli Benátská noc, kdy všech 66 lodí a celkem asi 500 lidí bylo na vodě - zářili jsme osvětlením po celé přehradě až k ostrůvku.

Navigamus 2015: Nástup na břehu Seče

Smutní, ale naprosto spokojení odjíždíme v neděli 7. června 2015 zpátky domů. Krásné slunečné dny jsme si užili naplno a už se zase těšíme na Navigamus 2018! Tak AHOOOJ!

Napsal Smíšek
21. oddíl vodních skautů
Bílý Delfín Pardubice

Foto: Ňuf (fotogalerie) a Benny
Video: Vašek Zedínek
Web akce: www.navigamus.cz

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1010x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu