....

Chyba na stránce: Jak nalákat nováčky přes stávající členy? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/nabory/2000-jak-nalakat-novacky-pres-stavajici-cleny?autologin=1"

NÁBORY

Největší náborové akce probíhají celorepublikově v září, nicméně do náborových aktivit se můžete vrhnout i kdykoliv během roku. Nezapomeňte však, že nábory je třeba předem důsledně promyslet a připravit. Jen tak může náborová snaha zapříčinit naplnění kýžených očekávání. No a krom nárazových náborů není ještě radno podceňovat také stálou propagaci, díky které můžete neznalé veřejnosti představit kladný přínost skautské činnosti. Na získávání nováčků ale nejste sami!  Na této stránce naleznete úctyhodnou zásobu všemožných rad a tipů, které už byly úspěšně ověřeny praxí.

Jak nalákat nováčky přes stávající členy?

Pokud děláte kvalitní skauting, nabízí se nejpohodlnější, nejpřirozenější a vlastně asi nejúčinnější volba náboru nováčků - za pomoci stávajících kontaktů, ať už to jsou děti, jejich rodiče nebo známí.

Osobní doporučení je nad zlato

Znáte to, když vám někdo důvěryhodný něco doporučí, je to lepší než jakákoliv reklama nebo recenze z druhé ruky. U skautingu to neplatí jinak! Že vás ale někdo začne zničehonic doporučovat, to nejde zmáknout přes noc. Pamatujte, že základem je soustavná kvalitní práce a dobrá atmosféra v oddíle. Potom už by bylo divné, kdyby o vás alespoň tu a tam neprojevili zájem nováčci, kteří za vámi budou sami se zájmem přicházet.

Tři praktické tipy, jak nakopnout nábory přes stávající členy

Pozvolný přírůstek nováčků je v dobře vedeném oddíle očekávatelný. Někdy ale potřebujete nárazově nabrat více členů. Jak na to? Přečtěte si tři naše tipy:

1. Uspořádejte náborovou hru

Uspořádejte pro své členy náborovou hru. Fór je v tom, že oni sami nebudou vědět, že je náborová :) Smysl hry (nejlépe úkolové) musí spočívat v tom, že děti při jejím plnění musí kontaktovat někoho zvenčí, ideálně kamarády stejného věku. Pozornost oslovených dětí se tak úplně nenásilně nasměruje na skauting a u hra nich může podnítit zájem podívat se za vámi na skautskou schůzku.

2. Pozvěte děti na otevřenou schůzku

Je možné také uspořádat speciální schůzku, kam si každý člen může pozvat jednoho svého kamaráda zvenku. Program uzpůsobte takové sestavě dětí a na konci schůzky hosty pozvěte ke členství v oddíle, jestli máte pocit, že je to u vás bavilo a že by se jim mohlo skautování líbit.

3. Vyzvěte rodiče a známé, ať váš oddíl doporučí

Líná huba, holý neštěstí, říkávaly už naše báby. Že vám rodiče a známí fandí, to ještě neznamená, že jsou tak prozíraví, aby je napadlo vás doporučit. Ne každý uvažuje jako vedoucí v plném nasazení. Proto udělejte to nejjednodušší, co můžete. Vyzvěte je, aby se o vás zmínili, jestli s vámi jsou spokojení. Při této příležitosti určitě pomůžou oddílové letáčky, výročky nebo vizitky.

Více na skaut.cz/nabory

Za TDC
Tomáš Vovsík

S využitím metodiky Jak získat nováčky

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 645x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu