....

Chyba na stránce: Jak uspořádat akci pro veřejnost, ze které vzejdou nováčci do oddílů, a nevyšťavit se u toho. Inspirujte se! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/nabory/4032-jak-usporadat-akci-pro-verejnost-ze-ktere-vzejdou-novacci-do-oddilu-a-nevystavit-se-u-toho?autologin=1"

NÁBORY

Největší náborové akce probíhají celorepublikově v září, nicméně do náborových aktivit se můžete vrhnout i kdykoliv během roku. Nezapomeňte však, že nábory je třeba předem důsledně promyslet a připravit. Jen tak může náborová snaha zapříčinit naplnění kýžených očekávání. No a krom nárazových náborů není ještě radno podceňovat také stálou propagaci, díky které můžete neznalé veřejnosti představit kladný přínost skautské činnosti. Na získávání nováčků ale nejste sami!  Na této stránce naleznete úctyhodnou zásobu všemožných rad a tipů, které už byly úspěšně ověřeny praxí.

Jak uspořádat akci pro veřejnost, ze které vzejdou nováčci do oddílů, a nevyšťavit se u toho. Inspirujte se!

Nejedno středisko si na uspořádání velké akce pro veřejnost vylámalo zuby - stálo je to hodně sil a reálných nováčků z ní bylo málo. Pojďte na to chytřeji; držte se několika zásad a efektivita akce bude daleko větší.

Tipy pro efektivní akci pro veřejnost
  • Akce nemusí být bombastická pro celé velké město nebo okolí. Stačí hra po městě nebo i ve vaší klubovně.
  • Akci nedělejte čistě náborově jen pro veřejnost - pak hrozí, že účastníků nebude dost. Uspořádejte pro své děti, které dostanou možnost si pozvat kamarády a sourozence. Pokud jich dorazí málo, máte alespoň fajn oddílovou akci.
  • Pořádejte akci pravidelně, rodiče se naučí na ni s dětmi chodit. Buďte součástí dění v obci.
  • Buďte partnerem ostatním subjektům, zejména radnici. Zjistěte si, jaké akce se u vás konají, třeba byste se k něčemu mohli přidat. I dětský koutek na trzích vás zviditelní mezi lidmi a pro vedení města nebudete jen těmi, co o něco žádají.
 
Inspirace
  • Havlíčkobrodské středisko se spojilo se záchrannou stanicí a Agenturou ochrany přírody a uspořádali Noc pro netopýry.
  • Ve Vrbátkách organizují Pouliční hru pro členy i neskauty. V Policích nad Metují hrají v ulicích hru Bang!, kterou si chodí zahrát i nečlenové.
  • V Plzni pořádají pro děti z okolí herní odpoledne hned dvakrát ročně - na jaře Aprílové hrátky a v září Odpoledne otevřených kluboven pokaždé s jiným symbolickým rámcem. Děti procházejí klubovny a plní akční úkoly.
  • Další oblíbené typy akcí: pohádkový les, dobrodružná stezka, vození dětí na lodičkách, lanové aktivity...

 

Pokud chcete udělat velkolepou akci s pódiem na náměstí, velkými stany nebo super lanovými aktivitami, klidně ji udělejte! K obecnému povědomí o vás určitě výrazně přispějí, počítejte ale s tím, že přímý náborový efekt mají tyto akce vzhledem k vynaložené energii a prostředkům spíše malý.

Všichni pořadatelé náborů se shodují - osamocená akce nikdy nestačí!

Přemýšlejte nad nábory komplexně - začněte propagací předem. Vyvěste plakáty ve školách a jejich okolí, u dětských doktorů, na legální vývěsky. Klidně zajděte do škol a děti osobně pozvěte. Upozorněte na akci na webu a sociálních sítí a hlavně - zapojte členy vašeho oddílu a jejich rodiče! Na tomto si dejte opravdu záležet; podpořte děti, ať přivedou své spolužáky i kamarády. Požádejte rodiče, ať dají vědět svým známým. Je to ta nejjednodušší a zároveň vysoce efektivní propagace...

Rozmyslete si, jak děti, které na akci přijdou, přitáhnout do oddílů - jak neztratit kontakt. Mějte nachystanou náborovou schůzku třeba hned příští týden a rovnou na ně děti zvěte.

"Na náborové akci máme připravené pohlednice a kdo z dětí má zájem, vyplní svou adresu a pohlednici nám při odchodu odevzdá. My pak potenciální zájemce osobně pozveme na schůzku do klubovny. Na děti to velmi dobře působí, že jsou k nám = mezi skauty osobně pozvaní." - Tip ze Štěpánova.

Jaké další kroky hned po náboru podniknout, abyste děti po náboru udrželi, zpracovává metodika Náborem to nekončí.

Přihlaste se k letošním náborům

Vyplňte přihlašovací formulář níže, získáte každoroční podporu: náborový balíček zdarma obsahující 5 náborových plakátů, 25 časopisů, 50 letáků pro rodiče - brožur, arch samolepek a arch nalepovacího tetování. Je to základ pro každého, k tomu si můžete vybrat, co nejvíce vyhovuje vašim potřebám - na ostatní propagační materiály získáte přihlášením slevu 20 %.

Potřebujete ceny do soutěží? Nakupte skautské sluneční brýle, frisbee, karabinky nebo třeba bavlněné tašky.

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 550x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu