....

Chyba na stránce: Přes vlastní členy oddílu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/nabory/naborove-akce/287-pres-vlastni-cleny-oddilu/502-pres-vlastni-cleny-oddilu?autologin=1"

NÁBOROVÉ AKCE

Zjistěte si všechny možnosti týkající se realizace náborových akcí. Je jich opravdu mnoho a je jen na vás, jakou volbu si vyberete. Do kýženého cíle, kterým je získání nováčků, totiž vedou různé cesty. Různé varianty lze také kombinovat, a znásobit tak jejich účinnost.

Přes vlastní členy oddílu

 „Mám kamaráda, kterému jsem vyprávěl, co jsme dělali na schůzce a na výpravě, a chtěl by také přijít. Příště ho vezmu s sebou.“ Věta, která je balzámem pro ucho oddílového vedoucího či vedoucí.

Základním předpokladem pro to, abychom podobná sdělení od našich členů mohli slýchat častěji, je, že náš oddíl je dobrý. Jedině to, že jsou děti v oddíle spokojené, ba co víc, nadšené, nám zajistí jakousi přirozenou reklamu. Znáte to jistě sami z vlastní zkušenosti, když zažijete něco nevšedního, úžasného, zajímavého, rádi se o to rozdělíte s ostatními a vyprávíte o tom na potkání. Stejně tak to funguje u dětí. A stejně jako u nás funguje to, že nejvíce dáme na doporučení svých známých nebo vrstevníků, kamarád dokáže dát to nejlepší doporučení svému kamarádovi.

Pokud se vám daří získávat nováčky touto cestou, pak je to pro vás také dobré zrcadlo, které vám vypovídá mnoho o kvalitě oddílu. 

Jak na to:

  • Někdy se vyplatí stávající členy oddílu trochu pošťouchnout, motivovat je k tomu, aby přivedli své kamarády. Možná postačí slovně – zmínit se, že by oddíl mohli doporučovat. Můžete také motivovat své členy nějakou odměnou. Například, když přivede nováčka, který začne aktivně chodit, dostane „skautskou placku“ (nebo cokoli, co je třeba známé u vás v oddíle. Fantazii se meze nekladou.).
  • Uspořádejte „speciální schůzku“, kam si každý člen může pozvat své kamarády z venku. Program uzpůsobte takové sestavě dětí a na konci schůzky můžete hosty pozvat ke členství v oddíle a dalším podobným zážitkům, jaké mají právě za sebou.
  • Uspořádejte „speciální akci“ – například výlet pro vaše děti i jejich kamarády. Pokud z ní vzejdou potenciální nováčci, je dobré zařadit do dalšího oddílového programu i další atraktivní aktivity, které je „chytnou“.
logo

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.
  Nahlásit chybu