....

Chyba na stránce: Přes rodiče členů oddílu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/nabory/naborove-akce/288-pres-rodice-clenu-oddilu/503-pres-rodice-clenu-oddilu?autologin=1"

NÁBOROVÉ AKCE

Zjistěte si všechny možnosti týkající se realizace náborových akcí. Je jich opravdu mnoho a je jen na vás, jakou volbu si vyberete. Do kýženého cíle, kterým je získání nováčků, totiž vedou různé cesty. Různé varianty lze také kombinovat, a znásobit tak jejich účinnost.

Přes rodiče členů oddílu

Děti mají rodiče, ti mají známé, kamarády nebo kolegy, kteří mají zpravidla také děti. Oslovte proto rodiče svých členů a poproste je o spolupráci. Požádejte je, ať vás doporučí svému okruhu známých. 

Zase zde samozřejmě platí pravidlo, že rodiče vás jistě rádi doporučí, pokud jsou sami přesvědčeni o tom, že váš oddíl je kvalitní a jejich dítěti nabízí smysluplnou a užitečnou náplň volného času. Doporučení kamaráda nebo kamarádky platí za nejlepší i mezi dospělými.

Jak na to:

  • Vysvětlete rodičům, že více dětí v oddíle se rovná kvalitnější rozvoj dětí, protože lze lépe aplikovat družinový systém, jeden ze základů skautské výchovné metody. U skautů to totiž není jako na angličtině, kde méně žáků na jednoho učitele znamená lepší péči, a to mnoho rodičů nemusí vědět.
  • Abyste rodičům práci usnadnili, můžete jim připravit oddílové vizitky. Ideálně kartičky, které se vejdou do peněženky a kde oslovení rodiče najdou všechny potřebné informace o vašem oddíle (název, kontakty, termíny schůzek, jméno vedoucího, adresu klubovny apod.). Vizitky můžete rozdávat klidně ve větším množství, je rodiče mohou „poslat dál do oběhu“. Máte-li i vy sami podobné vizitky vždy po ruce, je to užitečné, čas od času se vždy najde příležitost někomu je nabídnout. Vaše osobní vizitky si můžete vytvořit zde.
  • Pokuste se na spolupráci domluvit také s jinými oddíly ve vašem středisku. Skauti a skautky mají přece často mladší sourozence, kteří ještě do skautského oddílu nechodí, ale možná právě dorůstají do věku světlušky nebo vlčete. Poproste vedoucí ostatních oddílů, aby vaše oddílové vizitky předali rodičům svých členů.
  • Zkuste upozornit rodiče na to, že pokud do oddílu bude chodit jejich dítě se spolužákem či kamarádem, mohou se střídat s rodiči kamaráda v doprovázení dětí na schůzky a výpravy.
logo

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.
  Nahlásit chybu