....

Chyba na stránce: Ulehčete si přípravu tábora! Nabízíme vzory přihlášek na tábor. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/tabory/3145-ulehcete-si-pripravu-tabora-nabizime-vzory-prihlasek-na-tabor?autologin=1"

TÁBORY

Plánujete letos uspořádat tábor? Nevíte přesně, jak na to? Co všechno je třeba zajistit a zabezpečit? Potřebné informace naleznete v této sekci a zejména ve směrnici k táborům.

Táborem je dle směrnice akce, která trvá 7 a více dní (včetně dne příjezdu a odjezdu), pořadatelem tábora je organizační jednotka Junáka - českého skauta a tábora se účastní děti do 18 let.

Ulehčete si přípravu tábora! Nabízíme vzory přihlášek na tábor.

Mnozí z vás se ptali po přihláškách na tábory, které by mohli přímo použít, nebo jim byly inspirací pro tvorbu vlastních přihlášek. Nyní zveřejňujeme podobu přihlášek na tábor jak pro naše členy, tak i pro nečleny, kteří by jeli jen na tábor.

Přihlášky jsou koncipovány jako vzorový nebo inspirační dokument, který lze použít i přímo, pokud z něj vymažete vysvětlivky a podbarvení. Spolu s oficiální řádnou přihláškou mladšího člena do organizace tvoří dostačující dokumenty pro dohodu o právech a povinnostech mezi pořadatelem tábora a rodičem (zákonným zástupcem). Zde je důležité připomenout, že přihláška na tábor je vlastně úkonem k uzavření smlouvy o realizaci akce (jedná se o typ nepojmenované smlouvy dle zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku). V případě, že dítě není členem organizace, použijte verzi přihlášky na tábor pro nečleny, jejíž součástí je i přímo text poučení o ochraně osobních údajů v rozsahu přihlášky na akci pro nečlena. (není tedy nutné mít více dokumentů, ale vše v rámci jedné táborové přihlášky).

V obou verzích je přihláška na tábor editovatelná (jde o dokument ve Wordu). Části, které nejsou podbarveny byste měly na táborové přihlášce mít vždy a povinně, zeleně podbarvené části jsou pro doplnění údajů vašeho tábora a žlutě podbarvené části jsou volitelné, nicméně doporučované. Středisko samozřejmé může doplnit do přihlášky dalśí části a informace podle své potřeby (např. vlastní část s informacemi pro rodiče o programu a vybavení či kontaktech na vedení apod., které přidáte na další stránku či je bude možné od přihlášky odstřihnout).

Druhou stránku přihlášky je příloha s dotazníkem o zdravotním stavu dítěte (anamnéza), který opět může být použit ve vzorové podobě nebo sloužit jako inspirace pro vlastní dotazník. Pokud ji plánujete dát rodičům jako samostatný dokument a nikoliv jako přílohu přihlášky, je nutné do ní doplnit kolonku pro datum a podpis.

Nezapomeňte také na další potřebné dokumenty, které od rodičů potřebujete, zejména na  prohlášení o bezinfekčnosti a posudek o zdravotní způsobilosti dítěte. Doporučujeme jejich vzory poskytnout rodičům spolu s přihláškou. Tyto dokumenty vám ale samozřejmě rodiče předají až při odjezdu dítěte na tábor.

Pokud přemýšlíte, jakým způsobem stanovit storno podmínky na přihláškách, nahlédněte do metodiky od Jana Stejskala - Johana:

Přihlášky na tábor ke stažení

 

Pokud byste měli nějaká doporučení nebo poznámky k přihláškám, uveďte je prosím do komentářů ke článku nebo je zašlete na registrace@skaut.cz.

Věříme, že vám vzory přihlášek budou užitečné a přispějí ke zdárnému průběhu táborů.

Jan Novák - Honza
asistent organizačního zpravodaje
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 5327x

Práce s článkem

5
kladných hlasů

Diskuse o článku

9 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu