....

Chyba na stránce: Den zamyšlení se blíží. Jak ho letos oslavit? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/mezinarodni/1550-den-zamysleni-2015-se-blizi-jak-ho-letos-oslavit?autologin=1"

Den zamyšlení se blíží. Jak ho letos oslavit?

Den zamyšlení se blíží. Jak ho letos oslavit?

Už jste přemýšleli, jak letos oslavíte den Den zamyšlení? Na letošní rok připadá poslední téma z Rozvojových cílů tisíciletí, jehož cílem je podpořit vznik a rozvoj partnerských vztahů mezi státy, obchodními společnostmi a neziskovými organizacemi, které budou společnými silami usilovat o naplnění všech rozvojových cílů tísíciletí a o rozvoj celé společnosti.

 

Vzhledem k velkému množství bojových konflitků, které po světě probíhají, je právě toto téma nejdůležitějším. Dobré vztahy, přátelství, vzájemné porozumění a tolerance jsou základním předpokladem nastolení světového míru. Nestačí však, aby se o něj snažili představitelé států, politici či jiné významné osobnosti, je to na každém z nás. Začíná to dobrými vztahy s rodiči, sourozenci, sousedy, spolužáky a pokračuje dál ke snaze o pochopení ostatních lidí žijících ve stejném městě, kraji, zemi atd. Skauting vytváří jedinečné společenství, které spojuje nejen kluky a holky z jedné čtvrti, ale i kluky a holky z druhé strany republiky či světa. Kromě toho spojuje skauty a skautky s různou vírou, barvou pleti či různými věkovými kategoriemi.

Pojďme letos začít tím, že během Dne zamyšlení potěšíme ty, které máme nejblíž a které v rámci středisek a oddílů téměř nepotkáváme. Skoro každé středisko nebo alespoň okres má oldskautský oddíl. Takový oddíl sdružuje dospěláky, kteří stále chtějí skautovat, ale již nejsou aktivní u oddílu. Jistě je znáte, mnohdy jsou stejně staří jako vaše babička nebo dědeček. Mají schůzky, výpravy či tábory stejně jako vy. Rádi si povídají, učí se, vyrábějí a stejně jako každý z nás jsou rádi, když si jich okolí všímá a myslí na ně. V rámci středisek na oldskauty a oldskautky často zapomínáme. Pojďme je letost potěšit!

Během Dne zamyšlení uspořádejte setkání s oldskauty a oldskautkami. Uvařte čaj, kakao nebo kávu, přineste buchtu nebo koláč a pozvěte je do klubovny nebo na výlet. Pokud se dohodnete, jistě vám rádi pomohou jak s pečením, tak s přípravou programu. Můžete si povídat o tom, jaké bylo skautování v jejich věku nebo je třeba můžete poprosit, aby vás naučili plést či háčkovat.

Pokud již máte jiný plán, zkuste jim alespoň poslat přání ke Dni zamyšlení, které vytvoříte během schůzky se světluškami, vlčaty nebo skauty a skautkami. Jistě je to potěší.

Rádi bychom poslali také přání sestrám ze Svojsíkova oddílu. To je oddíl, do kterého se skauti a skautky dostávají za odměnu a jenom pokud jsou vybráni a potvrzeni Náčelnictvem Junáka. Ti, kteří by nám s tím rádi pomohli, prosíme, aby do 13.února 2015 zaslali své výrobky na adresu ústředí Junáka. Celkem potřebujeme získat 150 přání ke Dni zamyšlení. Za pomoc děkujeme.

Materiály, které připravil WAGGGS v anglickém jazyce, jsou dostupné zde: http://www.worldthinkingday.org/en/resources/document/view/25466

Český překlad bude dostupný na Skautské křižovatce počátkem února.

Barbora Brtnová - Šalupa, asistentka zahraniční zpravodajky

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1077x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu