....

Chyba na stránce: Registrace na Intercamp 2019 odstartuje 1.11. 2018! Koukni na pravidla. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/mezinarodni/4142-registrace-na-intercamp-2019-odstartuje-1-11-2018-koukni-na-nova-pravidla?autologin=1"

Mezinárodní skauting

Registrace na Intercamp 2019 odstartuje 1.11. 2018! Koukni na pravidla.

Intercamp 2019 se bude konat od 7. 6. do 10. 6. 2019 v Nizozemí na loukách mezi vodním zámkem Middachten a národním parkem Veluwezoom nedaleko městečka De Steeg. Registrace se spustí už 1.11.2018 na stránkách: www.intercamp.info, přesný čas bude oznámen po 21.10.

Intercamp je každoroční evropské setkání oddílů během svatodušních svátků. Letos pohostí až 4000 účastníků z minimálně 8 zemí. Akce je určena pro oddíly skautů a skautek ve věku 11 - 17 let. Dospělí mohou jet jako vedoucí nebo členové mezinárodního servis týmu (IST) – pro ně začíná akce již 6. 6. 2019 večer. Účastnický poplatek činí 560 Kč/osoba a nezahrnuje náklady na cestu a jídlo.

V posledních letech převyšuje zájem o akci kapacitu kontingentu, což náš velmi těší, nicméně limity jsou Junáku přiděleny, nemůžeme je tedy libovolně navýšit. Letos bude kontingent čítat 500 – 600 účastníků. S registrací proto neváhejte! Oddíly, které se včas registrovat nestihnou, budou vedeny jako náhradníci. O Vaši pozici budete informováni emailem.

Ve snaze umožnit účast co nejvíce lidem, spravedlivě a bez komplikací, jsme stanovili následující pravidla (novinky a změny oproti minulosti jsou v textu červeně):

  1. Registraci provádí vedoucí skupiny - odpovědná osoba. Při registraci se do systému zadávají údaje odpovědné osoby, počet účastníků a počet vedoucích.
  2. Počet dětí a vedoucích není přesně určen. Je však nutné dodržet následující poměr: vedoucích by nemělo být více než 1 na 5 dětí a méně než 1 na 10 dětí.
  3. Maximální velikost výpravy z jednoho střediska je 20 účastníků + 4 vedoucí. Registrovat větší výpravu je možné pouze v případě, že se na ní podílí více středisek. Udělení této výjimky podléhá schválení zástupce Junáka v IC Committee (intercamp@skaut.cz). O výjimku musí být požádáno nejméně 5 dní před registrací. Je doporučeno žádost o výjimku doplnit jmenným seznamem účastníků - viz. bod 5.
  4. Bohužel registraci není možné v systému měnit - vedoucí nemá zpětný přístup. Počet členů výpravy změnit až do momentu platby lze - ale vždy JEN přes zástupce Junáka v IC Committee na intercamp@skaut.cz.
  5. Do 24 hodin od registrace je nutné navíc zaslat emailem na intercamp@skaut.cz jmenný seznam účastníků. Stačí do jednoduché tabulky pouze jméno a příjmení a jednotka, kde je osoba registrována. Odregistrace není možná, nicméně bude možné účastníky před akcí vyměnit.
  6. IST se registrují jednotlivě.
  7. Povinný nevratný účastnický poplatek za všechny registrované členy/členky, 560 Kč/osoba je nutné zaplatit do 15.12.2018.
  8. Novinkou roku 2019 je zrušení zasílání seznamu účastníků s údaji tzv. GroupList Forms předem online. Tabulku sice vyplníte, ale předáte ji až na místě podepsanou v papírové formě. Důvodem je vyšší ochrana osobních údajů.

Cílem změn je dát přednost oddílům, které mají již výpravu připravenou, a zároveň dát šanci na účast co nejvíce oddílům z celé republiky. V období po 15.12.2018 dostanou šanci náhradníci. Velmi doporučujeme začít formovat Vaši výpravu již nyní.

Informace k dopravě: Dopravu si oddíly organizují samy. Vzhledem ke vzdálenosti doporučujeme spojit se do pronajatých autobusů. Se spojováním a doplňováním jednotlivých autobusů se budeme jako v minulosti snažit pomoci. Pokud plánujete spojit akci s cestováním, platí možnost ubytovat na místě už ve čtvrtek 6. 6. večer. Uveďte však tuto skutečnost při registraci. V pondělí 10. 6. 2019 je v každém případě nutno tábořiště opustit.
Tipy na cestování v okolí: Arnhem – 20 km, Utrecht - 78 km, Amsterdam – 110 km, Gouda – 110 km, Rotterdam – 125 km.
Detailnější informace k tábořišti: Tábořiště tvoří louky na rozhraní zámeckého parku zámku Middachten a národního parku Veluwezoom. Nedaleko malého města De Steeg. Prostor je dostatečný, louky rozlehlé.

Předběžné informace o programu: Nosné téma Holandského programu zní „Be a part of nature", čili „Buď součástí přírody". Koncept zůstává tradiční: první den na tábořiští, druhý den výlet, nově přibudou i Plaza Activities, nebudou chybět skautské obchody včetně toho našeho, ani Street Food Festival.

Obecné informace najdete na www.intercamp.info a na https://www.facebook.com/intercamp/
Pro informace v češtině doporučujeme profil Českého kontingentu na Facebooku nebo email intercamp@skaut.cz.

Pavel Král - Šupik, zástupce Junáka v Intercamp Committee

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1098x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu