....

Chyba na stránce: Dobrovolnictví v evropské kanceláři WAGGGS: zkuste EVS po skautsku! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/mezinarodni/jako-dobrovolnik-do-zahranici/1579-dobrovolnictvi-v-evropske-kancelari-wagggs-zkuste-evs-po-skautsku?autologin=1"

Dobrovolnictví v evropské kanceláři WAGGGS: zkuste EVS po skautsku!

Dobrovolnictví v evropské kanceláři WAGGGS: zkuste EVS po skautsku!

Světová skautská organizace WAGGGS nabízí dva dobrovolnické projekty: podílení se na přípravě Roverway 2016 nebo spolupráci na Evropské skautské konferenci.

Oba projekty budou součástí programu Evropské dobrovolné služby. Jedná se o dobrovolnou práci "na plný úvazek," která není placená, dobrovolníkovi jsou však hrazeny náklady na cestu, pojištění,  ubytování a stravu, dostává také měsíční příspěvek na drobné výdaje a může se zúčastnit jazykového kurzu. Obecné podmínky tohoto programu naleznete na Křižovatce nebo na stránkách Erasmus +.

Projektů Evropské dobrovolné služby se mohou účastnit mladí lidé ve věku 18–30 let. Účastníkům jsou hrazené náklady na ubytování, stravování, cestovné a dostávají kapesné. Podmínkou pro dobrovolnictví ve WAGGGS je být členem organizace WAGGGS, mluvit plynně anglicky (v případě projektu Roverway i francouzsky), mít motivaci pro práci ve světové skautské organizaci a zájem o tematiku dívčího skautingu. Oba projekty trvají od září 2015 do září 2016. Podrobné informace naleznete v přiloženém dokumentu.

EVS - Roverway 2016

Roverway je velké mezinárodní setkání roverů a rangers, které se koná každé čtyři roky. V roce 2016 proběhne ve Francii. Úkolem dobrovolníka bude:

  • podpora přípravného týmu
  • zajišťování propagace WAGGGS v rámci Roverway
  • spolupráce na fundraisingu za účelem podpory účastníků z chudších zemí

 EVS - Evropská skautská konference

  • Evropská skautská konference se koná každé tři roky; tu nejbližší bude v červenci 2016 hostit Norsko. Dobrovolník bude spolupracovat na přípravě konference - na obsahové, myšlenkové i materiální části přípravy. 

Přihlášku je možné podat do 13. 2. - potřebnými dokumenty jsou skautský životopis v angličtině a motivační dopis rovněž v angličtině.

WAGGGS dobrovolník se během své dobrovolné služby nemusí zabývat jen dvěma výše uvedenými projekty; nabídka je rozmanitější. Více informací v přiloženém dokumentu.

V případě zájmu nás kontaktujte na e-mailu international@junak.cz.

Barbora Brtnová - Šalupa, asistentka zahraniční zpravodajky

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 520x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu