....

Chyba na stránce: Evropská dobrovolná služba - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/mezinarodni/jako-dobrovolnik-do-zahranici/3280-evropska-dobrovolna-sluzba-2?autologin=1"

Evropská dobrovolná služba

Evropská dobrovolná služba

Evropská dobrovolná služba neboli European Voluntary Service (EVS) nabízí lidem ve věku 17 – 30 let vyrazit až na rok do zahraničí a pracovat jako dobrovolník či dobrovolnice v neziskové svéře, mimo jiné i na řadě skautských základen po celé Evropě.

Díky programu Erasmus+, v rámci kterého EVS funguje, máš jako dobrovolník/ce plně hrazené ubytování, stravování, dopravu na místo, pojištění, jazykový kurz i kapesné. Vyjet přes EVS je tedy výhodnější než jiné skautské cestování. Dobrovolníky takhle přijímají například základny Nocrich v Rumunsku, Scout Valley v Litvě, Ghajn Tuffieha na Maltě či Houens Odde v Dánsku. 

Aktivity na místě se liší, většinou se jedná o pomoc s provozem i programy. Během doby strávené v zahraničí máš šanci naučit se jazyk dané země, poznat místní kulturu a rozvíjet se v mnoha oblastech, od manuální zručnosti a technicky zaměřených věcí přes práci s dětmi a organizování různých akcí až po práci v ochraně přírody.

Pro české skautky a skauty zajišťuje EVS Kaprálův mlýn, který je do programu zapojen a zároveň je jednou ze světových skautských základen. Díky tomu máš možnost zažít EVS nanečisto, stačí se přihlásit k účasti v jednom z krátkých i delších projektů přímo na Kaprálově mlýně, uprostřed Moravského krasu. Vyzkoušíš si mezinárodní prostředí i angličtinu a pak třeba hurá #ZaObzor na EVS.

Více o EVS.
Ozvi se na volunteer@kapraluvmlyn.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 936x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu