....

Chyba na stránce: Evropská dobrovolná služba - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/mezinarodni/jako-dobrovolnik-do-zahranici/904-evropska-dobrovolna-sluzba?autologin=1"

Evropská dobrovolná služba

Evropská dobrovolná služba

Evropská dobrovolná služba je součástí programu Evropské unie Mládež v akci. Umožňuje vysílání dobrovolníků na krátkodobé i dlouhodobé pobyty do zahraničí. Jednotlivé projekty trvají od 2 do 12 měsíců.

Dobrovolníci se zapojují do činnosti neziskových organizací. Spektrum činností, které mohou vykonávat, je tak široké, jak si jen dovedete představit. Služba EVS dobrovolníka je na plný úvazek a není placená, v rámci programu vám ale bude uhrazena cesta na projekt a zpět, ubytování, strava, kapesné, pojištění, jazykový kurz a pár dalších věcí.

Jedinou podmínku pro účast na projektu Evropské dobrovolné služby je věk 18 až 30 let.

Jak to celé funguje:

  • V databázi projektů (www.evsdataba­se.eu) zapátrejte po projektu, který vás zaujme.
  • Poté oslovte organizaci, která daný projekt zaštiťuje, zašlete jí svůj životopis (obvykle v angličtině) spolu s motivačním dopisem, proč se chcete stát součástí právě daného projektu. Zároveň informujte Zahraniční odbor Junáka (emailem na adresu international@ju­nak.cz), že máte o daný projekt zájem.
  • Často se stává, že organizace zapojené do projektů na maily neodpovídají. Proto nezoufejte a zkuste oslovit více organizací, případně se připomeňte.
  • Pokud vše proběhne úspěšně a budete pro projekt vybráni, začne proces dolaďování podmínek a vyřizování všech potřebných formalit (trvá cca 3 měsíce, ale někdy více). Na tomto procesu se podílejí společně hostitelská organizace (kam se chystáte), vysílající organizace (Junák) a vy jako dobrovolníci.
  • A po všech nezbytných přípravách můžete odjet na váš dobrovolnický projekt.

Detailnější informace k celému procesu Evropské dobrovolné služby najdete na webu www.mladezvak­ci.cz nebo se ptejte na emailové adrese international@ju­nak.cz

Pro inspiraci se můžete podívat na několik skautských EVS projektů. Nemůžeme zaručit, že všechny tyto projekty v současnosti běží, ale pokud vás zaujmou, neváhejte je oslovit. Po zadání některého z údajů (země, jméno organizace, EI ref. číslo) do vyhledávače na stránkách www.evsdataba­se.eu, se vám objeví detailní informace o jednotlivých projektech.

Pokud máte o Evropskou dobrovolnou službu zájem, obraťte se na Kaprálův mlýn, který je na program EVS akreditován. Více informací na http://www.kapraluvmlyn.cz/.

logo

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu