....

Chyba na stránce: Dobrovolnictví na zahraničních skautských základnách - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/mezinarodni/jako-dobrovolnik-do-zahranici/905-dobrovolnictvi-na-zahranicnich-skautskych-zakladnach?autologin=1"

Dobrovolnictví na zahraničních skautských základnách

Dobrovolnictví na zahraničních skautských základnách

Skautské základny v zahraničí nabízejí několika měsíční pobyty pro dobrovolníky. Vyrazit můžete buď na mezinárodní základny světových skautských organizací WOSM a WAGGGS nebo na základny řady evropských skautských asociací.

Do dobrovolnických programů je potřeba se včas přihlásit! Pro pobyt v létě je dobré kontaktovat základnu už na konci předchozího roku a přihlášky odeslat v průběhu ledna/února. Konkrétní podmínky a uzávěrky pro přihlašování hledejte na stránkách jednotlivých základen.

Podmínkou pro účast v dobrovolnických programech je věk více než 18 let a schopnost komunikovat v cizím jazyce, který se na základně používá.

Světová centra WOSM a WAGGGS

Informace o evropských skautských základnách najdete na této adrese.  Nebo se podívejte přímo na stránky nejstaršího mezinárodního skautského centra ve švýcarském Kanderstegu – www.kisc.ch.

Dívčí mezinárodní organizace WAGGGS provozuje 4 světová centra – Pax Lodge v Anglii, Our Chalet ve Švýcarsku, Our Cabana v Mexiku a Sangam v Indii. Informace o centrech a dobrovolnických pobytech najdete na této adrese: http://www.wag­ggsworld.org/…or­ld/centres.

Evropský skautský dobrovolnický program

Základny evropských skautských asociací jsou sdružené v Evropském skautském dobrovolnickém program (European Scout Voluntary Program, ESVP). Informace o jednotlivých základnách najdete na těchto stránkách: http://rovernet.eu/site/esvp-map/

Nejen o zkušenostech s dobrovolnictvím na skautské základně ve Velké Británii si můžete přečíst na blogu Vojtěcha Homolky – Vlka.

logo

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu