....

Chyba na stránce: Jak najít partnerský oddíl - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/mezinarodni/s-oddilem-do-zahranici/900-jak-najit-partnersky-oddil?autologin=1"

Jak najít partnerský oddíl

Jak najít partnerský oddíl

Chtěli byste se pustit do společné akce se zahraničními skauty? Vyrazit společně na expedici nebo na tábor? Rádi vám v Zahraničním odboru pomůžeme.

Cesty, jak najít zahraniční oddíl, jsou v podstatě dvě. V prvním případě, pokud plánujete expedici do zahraničí a chtěli byste při ní spolupracovat s tamními skauty, případně navázat dlouhodobou spolupráci s oddílem v některé konkrétní zemi, napište na Zahraniční odbor Junáka (international@junak.cz). Rádi vám pomůžeme nějaký zahraniční oddíl vyhledat.

Pokud hledáte zahraniční skautský oddíl, je lepší, aby komunikace probíhala mezi českým ústředím a skautským ústředím v zemi, do které byste rádi vyrazili. Nalezení toho pravého oddílu, který s vámi bude pravidelně komunikovat a bude mít skutečný zájem na společné akci, tak bude rychlejší. Pro zahraniční skauty je také spolehlivější, když mohou nejdříve komunikovat s českým ústředím, než s jednotlivými oddíly. Po navázání kontaktu už samozřejmě probíhá komunikace přímo mezi dvěma oddíly.

Při výběru země je dobré zohlednit jakým cizím jazykem mohou komunikovat členové vašeho oddílu. Jestli v něm máte děti, které se domluví i například německy nebo francouzsky. Na druhou stranu se při výběru země nenechte omezovat jenom jazykovými kritérii, s většinou mladých lidí v Evropě se domluvíte alespoň základní angličtinou.

V druhém případě, pokud chcete pořádat společnou akci se zahraničními skauty v Čechách, využijte nabídky na spolupráci, které zveřejňujeme na skautské křižovatce. V rámci mezinárodní sekce najdete v rubrice Chcete je?

logo

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu