....

Chyba na stránce: Další velké akce - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/mezinarodni/zahranicni-akce/dalsi-velke-akce?autologin=1"

Další velké akce

WSJ, CEJ, Intercamp, MOOT a Roverway - o těchhle mezinárodních skautských akcích slyšel už asi každý český skaut či skautka a mnoho z nás se alespoň jedné z nich účastnilo. Ne všichni ale ví, že se každý rok po celém světě pořádají stovky menších obdob zmíněných 5 stálic, které zrovna tak stojí za to a přitom tolik nestojí. ;)

Většině z těchhle skautských akcí se říká národní jamboree. Jsou to miniverze světového jamboree, které pořádají národní skautské organizace vždy na domácí půdě. Největší podíl účastníků tedy většinou tvoří domácí skauti, všichni přespolní jsou ale srdečně vítáni. O mezinárodní atmosféru a prostor pro nová přátelství bez hranic nikdy není nouze.

I na tato jamboree se všichni hlásí buď jako účastníci nebo jako členové IST podle věkových pravidel nastavených domovskou organizací.  Někdy je nutné přihlásit celou skupinu najednou, jindy se zletilí můžou hlásit jako jednotlivci. V každém případě nám nezapomeň dát vědět, že vyrážíš na international@skaut.cz.

Stejně jako to světové, mají i národní jamboree svůj název, motto a téma, které se prolíná pečlivě připraveným programem. Oproti velkým akcím mají však NJ výhodu - jsou zpravidla mnohem dostupnější po všech stránkách. Díky jejich počtu a tématické rozmanitosti si navíc každý rok můžeš vybrat přesně tu, která ti nejvíce sedí. Stačí sledovat Kalendář akcí, Mapu možností a facebook. ;)

Další velké akce

  Nahlásit chybu