....

Chyba na stránce: Světové jamboree - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/mezinarodni/zahranicni-akce/jamboree?autologin=1"

Světové jamboree

Světové jamboree, neboli World Scout Jamboree (WSJ) je největší mezinárodní skautské setkání. Koná se každé 4 roky vždy v jiné zemi. Tradice pořádání WSJ trvá už bez mála století, v posledních letech se počet účastníků pohybuje kolem neuvěřitelných 40 000 z více než 150 zemí světa!

Junák - český skaut vysílá na WSJ pravidelně až 500 členný kontingent. Všichni od 14 do 17 let se mohou přihlásit jako účastníci, zletilí pak jako servisáci neboli členové mezinárodního servis týmu (IST) nebo také jako vedoucí jamoddílů. Vždy se snažíme umožnit účast všem, kteří mají zájem.
Každé jamboree má vlastní motto, téma i program, který se většinou dotýká aktuálních globálních výzev. Celá akce se odehrává na obrovském tábořišti plném aktivit, kde si přijdou na své všichni. Světové jamboree může navíc každému pomoci uvědomit si, co znamená být Evropan/ka a český/á skaut/ka. Nejcennější je ale šance navázat přátelství s lidmi z celého světa a možnost zažít, že jsme všichni z jedné velké skautské rodiny.

Více o světovém jamboree.

Přístí světové jamboree se bude konat v roce 2019 v Severní Americe. Mrkni, jak se chystá největší Kontingent Junáka - českého skauta. ;)

Jamboree

  Nahlásit chybu