....

Chyba na stránce: Moot - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/mezinarodni/zahranicni-akce/moot?autologin=1"

Moot

Moot

Moot je největší světové setkání roverů a rangers, které se koná každé 4 roky v jiné zemi světa. Poslední proběhnul v roce 2017 na Islandu, v roce 2021 se tedy bude konat znovu, a to u Irských skautů. Počet účastníků Mootu každoročně narůstá, na Island zavítalo na 5000 skautů a skautek z téměř 80ti zemí celého světa.

Junák - český skaut na akci vysílá vlastní kontingent. Účastnit se mohou všichni ve věku od 18 do 25. Ti, kteří nesplňují věkové podmínky mohou jet jako posila mezinárodního servis týmu (IST). Všichni jsou pak organizovaní do patrol po 10 lidech, 4 patroly tvoří kmen. Společně táboří, vaří si a účastní se bohatého programu.

Moot má, podobně jako většina mezinárodních skautských akcí, vždy nějaké téma a jeho první část probíhá na několika „expedicích", kterých se účastní pársetčlenné skupiny. Program je vždy založen na poznávání místa okolo expedičního centra. Následně se všichni setkají na velkém tábořišti, kde program probíhá v tzv. vesnicích podobně jako na světovém jamboree.

Více o Mootu zjistíš zde.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 109x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.
  Nahlásit chybu