....

Chyba na stránce: Středoevropské jamboree - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/mezinarodni/zahranicni-akce/stredoevropske-jamboree?autologin=1"

Středoevropské jamboree

Středoevropské jamboree, neboli Central European Jamboree (CEJ) je jedinečné mezinárodní skautské setkání, v jehož pořádání se pravidelně co druhé léto střídají země tzv. Visegrádské čtyřky (V4) - Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko.

CEJ ale není záležitostí jenom střední Evropy, účastníci přichází z mnohých zemí našeho kontinentu i světa - posledního Středoevropského Jamboree 2016 v Polsku se zúčastnili skauti z 29 států. Příští CEJ se uskuteční hned v létě 2018 v Maďarsku.

Akce se pravidelně účastní 1000 až 3000 skautů a skautek ve věku 14 až 17 let. Spodní věková hranice účastníků může však být někdy posunuta níže. Zletilí se mohou hlásit vždy jako členové mezinárodního servistýmu (IST) nebo jako vedoucí.

Průběhem se CEJ velmi podobá Světovému Jamboree, má vlastní název, motto, téma programu i tábořiště. Díky tomu, že je ale o mnoho menší, přináší všem účastníkům větší výhody, zejména místní a finanční dostupnost.

Junák - český skaut na středoevropské jamboree vždy vysílá vlastní kontingent o velikosti 200 až 300 členů. CEJ v Maďarsku se kvapem blíží, proto nezapomeň sledovat naše novinky na webu i facebooku.

Více o CEJ.

Středoevropské jamboree

Navigace:

  Nahlásit chybu