....

Chyba na stránce: Dostáváte BenJáMínu? Zkontrolujte si nastavení u časopisů pro benjamínky! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/program/dle-vychovnych-kategorii/benjaminci/2809-dostavate-benjaminu-zkontrolujte-si-nastaveni-u-casopisu-pro-benjaminky?autologin=1"

Dostáváte BenJáMínu? Zkontrolujte si nastavení u časopisů pro benjamínky!

Dostáváte BenJáMínu? Zkontrolujte si nastavení u časopisů pro benjamínky!

Řada benjamínků dosud nedostává žádný časopis, nebo jim do schránky chodí Světýlko. Někomu zase chodí BenJáMína domů a zapomíná jí nosit na schůzky. Zkontrolujte si, zda to není i váš případ, a zvažte případnou změnu nastavení ve skautISu.

Pro nejmladší věkovou skupinu - benjamínky, děti ve věku od 5-7 let, vznikl na jaře letošního roku nový časopis. Svou koncepcí se výrazně odlišuje od ostatních časopisů především tím, že je svou vizuální tváří přizpůsobený dětem, které neumějí číst. Časopis BenJáMína teď vychází od září 2016 pravidelně.

Oproti klasické distribuci u ostatních časopisů je možné nechat dětem zasílat BenJáMínu v hromadném balíku na jednu oddílovou adresu. Vedoucí oddílu se díky tomu nemusí spoléhat na to, že děti nezapomenou časopis přinést, a mohou s nimi pracovat pravidelně. Výhodou je, že při zaslání balíku s časopisy přijde vedoucímu i metodická příloha, která doplňuje aktivity z časopisu, přináší některé navíc a metodicky pomáhá s přípravou programu. Tuto volbu tedy doporučujeme.

(Pozn.: První časopis nováčkovi je zasílán vždy na adresu domů, i v případě, že je vybrána volba "zasílat v balíku". Je to z důvodu, že s prvním časopisem jde rodičům nováčka i brožurka pro rodiče nováčků. Další čísla pak již standardně přijdou v balíku s ostatními, pokud je tak nastaveno.)

Pro kontrolu a správné nastavení tedy věnujte pozornost třem následujícím krokům. Kde jednotlivé kroky provedete, snadno zjistíte z obrázku pod textem.

Na stránce vašeho oddílu ve skautISu přejděte na záložku „Časopisy".
  1. Prohlédněte si tabulku se členy oddílu a zvažte, zda některým členům nepřiřadíte časopis BenJáMína. Úpravu můžete provést hromadně kliknutím na „Hromadně upravit časopisy". (Pozn.: Pokud máte pod oddílem založené družiny, zaškrtněte u tabulky se jmény možnost „Zobrazit časopisy i členů družin" a klikněte na „Hledat". Jinak se vám zobrazí pouze členové registrovaní přímo pod oddílem.)

  2. U benjamínků, kterým chcete doručovat časopis hromadně na jednu oddílovou adresu, zkontrolujte, zda mají ve sloupečku „V balíku" zaškrtnuto „Ano". Pokud mají uvedeno „Ne" a chcete tuto možnost změnit, pak klikněte na  „Zobrazit", které se nachází v posledním sloupci tabulky. Zde klikněte na „Upravit", v následujícím okně změňte položku „Způsob doručení" na „V balíku pro celou jednotku" a volbu potvrďte klinutím na „Uložit".

  3. Zkontrolujte, komu bude balík s časopisy doručován (přednastaven je vůdce oddílu, častěji bude lepší volbu změnit na toho, kdo s benjamínky přímo pracuje). V odstavci „Časopis pro Benjamínky" najdete uvedenou osobu, které má být balík doručen. Pokud vám nastavení nevyhovuje, klikněte na „Změnit nastavení". Na následující stránce vyhledejte správnou osobu a nastavení uložte. (Pozn.: Pokud máte pod oddílem založené družiny, může se chybně zobrazovat počet objednaných časopisů a počet časopisů doručovaných „v balíku". Přestože skautIS ukazuje počet "0", časopisy k vám dorazí. S družinami souvisí i problém při vyhledávání osoby, které má být balík s časopisy doručen. V současnosti nejde vyhledat osobu registrovanou pod družinou pomocí jména nebo začátku rodného čísla. Použít tak musíte pouze celé rodné číslo. O obou problémech víme a pokusíme se je co nejdříve odstranit.)

  4. A jak postupovat u členů, kteří byli zaregistrovaní bez časopisů nebo přišli do oddílu až po zaplacení registrace? I tak jim můžete vybrat vhodný časopis. Důležité je, aby vedoucí střediska tento placený časopis autorizoval. Pokud vám v kolonce "A" svítí červené "ne", znamená to, že vedoucí střediska časopis ještě neautorizoval. Vedoucímu střediska by měla přijít informace o potřebě autorizovat časopisy e-mailem. Pokud je v kolonce "A" uvedeno "ano", pak je časopis autorizovaný a dorazí s příští várkou časopisů. Pokud máte nastavenou roli vedoucího střediska, můžete časopisy autorizovat sami kliknutím na "Zobrazit" v posledním sloupci napravo a v následujícím okně kliknout na tlačítko "Autorizovat". (Pozn.: Jednou za rok přijde středisku faktura na uhrazení těchto časopisů "navíc". Pak už záleží na každém středisku, jak si nastaví pravidla uhrazení těchto časopisů.)

 

Kontrola nastavení včetně autorizace nových časopisů nezabere víc jak 10 minut vašeho času. Neváhejte proto a objednejte všem svým benjamínkům časopis ještě dnes. Uzávěrka pro objednávání listopadového čísla je již 10. listopadu!

Břetislav Krejsa
projekový pracovník pro skautské weby a interní komunikaci
 
 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 795x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: