....

Chyba na stránce: Benjamínci - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/program/dle-vychovnych-kategorii/benjaminci?autologin=1"

Benjamínci

V mnoha střediscích jsou fungující družiny nebo celé oddíly předškoláků, další střediska je kvůli velké poptávce zakládají. Junák v odpovědi na tuto situaci vytvořil věkovou kategorii benjamínci, do které zařazujeme předškolní děti a děti v prvním roce školní docházky, přibližně od 5 do 7 let.

Metodické materiály

Pro benjamínky je určena trojice materiálů, se kterými mohou vedoucí pracovat. Jsou to pracovní listy, pěšinka a metodika.

Pracovní listy jsou soubor 40 listů s aktivitami pro děti včetně návodu na jejich použití a náměty na další aktivity. Tyto pracovní listy mohou sloužit jako pomůcka na schůzkách, výpravách i táboře.

Pěšinka pro benjamínky slouží jako motivační deníček. Každý benjamínek v oddíle má své vlastní leporelo, do kterého si za splněné úkoly může dávat nálepky zvířat.

Metodika je publikace, která lidem přiblíží práci s benjamínky. Představuje zkušeným i začínajícím vedoucím specifické požadavky věkové kategorie, ukazuje možnosti zapojení benjamínků do střediska. Je možné metodiku objednat na: obchod.skaut.cz. Nebo si ji poklikem na nadpis stáhnout. 

Časopis

V dubnu vyšlo první, zkušební, číslo časopisu pro benjamínky, Ben Já Mína. Každá rubrika je námětem pro činnost na schůzce či akci. Smyslem je pomoci vedoucím s přípravou programu. Aby to šlo pohodlněji, s časopisem vychází malá časopisová metodika, kde je ke každé rubrice doplňující text resp. návod. Oproti jiným skautským dvouměsíčníkům chodí všechny časopisy vedoucím do schránky a ti je až následně rozdávají dětem. (Ve skautIS je možné rozesílku přenastavit přímo těm, kteří vedou schůzky.) Každé číslo se věnuje jinému tématu, to vše v zábavné a různorodé formě s minimem textu. Zkušební číslo časopisu a malou metodiku k němu si můžete stáhnout v tomto článku.

Výchovná kategorie benjamíků spadá do kompetence Odboru pro vlčata a světlušky.

Benjamínci - novinky

Benjamínci

  Nahlásit chybu