....

Chyba na stránce: Program ke stažení: Férová snídaně - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/program/dle-vychovnych-kategorii/roveri-rangers/3153-program-ke-stazeni-ferova-snidane?autologin=1"

Program ke stažení: Férová snídaně

Program ke stažení: Férová snídaně

Víte, že už po ránu můžeme pomyslně procestovat desítky zemí? Každý snídá rád něco jiného – banány z Ekvádoru, arašídové máslo ze Spojených států, kešu a mandle z Číny či ranní kávičku z Etiopie. Navíc, některé potraviny v sobě skrývají hořkou pachuť nedůstojné práce za minimální mzdu. Kolik zemí takhle procestujete vy?

Česká republika má také rozmanitý výběr potravin, záleží jen na našich stravovacích návycích. Vyměňme kávu za bylinkový čaj, meltu či nápoj z kořenu čekanky. Hledejme vlašské oříšky vypěstované v Česku, doplňme je jablíčkem ze zahrádky, pohankou a to celé oslaďme místním medem. Pokud některé potraviny nemůžete sehnat lokálně, tak lze samozřejmě přemýšlet o koupi certifikovaného fair trade produktu. Při každé takové snídani, začnete den dobrým skutkem - a to je pozitivní probuzení.

Tímto způsobem nemusíte snídat sami. Zažijte pohodové ráno se svými skautskými i neskautskými přáteli u dobré a odpovědné snídaně! Navíc, co takhle využít tento čas k zamyšlení se nad tím, co jíme a jaký mají naše zaběhlé stravovací návyky dopad? Připravili jsme pro vás ke stažení návod na uspořádání celé akce se spoustou tipů a možných doprovodných aktivit.

Program ke stažení zde:

Snídat můžete kdykoli, společně s družinou či s vaším roverským kmenem, ale nebojte se akci naplánovat otevřenou pro veřejnost a obohatit tak život ve vašem městě.

Rádi byste se s družinou, oddílem či kmenem zapojili do Skautského dobrého skutku, ale nevíte s jakým projektem? Férová snídaně může být výborné spojení příjemného s užitečným ;-). Tento ročník SDS probíhá od 21. 4. do 14. 5., takže to ještě určitě stihnete!

Uspořádejte Férovou snídani a přidejte se tak k dalším více než 100 snídaňovým happeningům, které se v České republice konají 13. května 2017. V den, který je vyhlášen Světovým dnem pro fair trade. Na stránce www.ferovasnidane.cz můžete vaši snídani registrovat a díky tomu budete přidáni na mapu míst, kde se akce konají. Navíc obdržíte organizátorský balíček s propagačními materiály, výzdobou a také podrobný manuál pro organizátory.

Na uspořádání akce dokonce můžete od Junáka získat finanční grantovou podporu. Více informací, jak o ni požádat najdete zde.

Pokud byste se tématu férové snídaně rádi věnovali a při tom v čemkoliv tápali, obraťte se pro metodickou podporu na Míšu Ondráčkovou na mailu michaela.ondrackova@nazemi.cz

Toto je sedmá ze série tématických aktivit, které zde na křižovatce se Skauty na Zemi pravidelně každý měsíc zveřejňujeme a nabízíme ke stažení.

Za měsíc na shledanou.

Petra Vacková

koordinátorka projektu Skauti na Zemi

petra.vackova@skaut.cz

 

 

Tento projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie. Obsah článku je zcela na odpovědnosti NaZemi a jako takový nemůže být považován za stanovisko Evropské unie. Projekt byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci programu zahraniční rozvojové spolupráce.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 848x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: