....

Chyba na stránce: Stáhni si balíček aktivit ke Dni zamyšlení v češtině a připrav bezva program! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/program/rangers-a-roveri/4955-stahni-si-cesky-balicek-aktivit-ke-dni-zamysleni-a-priprav-bezva-program?autologin=1"

Stáhni si balíček aktivit ke Dni zamyšlení v češtině a připrav bezva program!

Stáhni si balíček aktivit ke Dni zamyšlení v češtině a připrav bezva program!

Za necelý měsíc jsou tu každoroční oslavy Dne zamyšlení! 22. 2. si připomínáme narození zakladatelů světového chlapeckého i dívčího skautingu, Lorda Baden-Powella a Lady Olave Baden-Powellové. Česká verze aktuálního balíčku plného skvělých aktivit umožní snadno ušít program na míru tvému oddílu!

"Měli bychom všichni vědět, že rozmanitost utváří bohatou tapisérii, a musíme chápat, že všechna vlákna v ní mají stejnou hodnotu bez ohledu na barvu." Slova americké spisovatelky a bojovnice za lidská práva, Mayi Angelou, jsou motem letošního ročníku Dne zamyšlení. 60 miliónů Skautek a skautů z celého světa se proto tentokrát zamyslí nad tématy Rozmanitosti, Začleňění a Spravedlnosti. Pomůže jim v tom právě balíček aktivit, který ku příležitostí tohoto výzmaného skautského dne každoročně připravuje WAGGGS a Zahraniční odbor Junáka - českého skauta vydává jeho českou verzi.

Obsahová část balíčku je vlastně hrou na živá vlákna tapisérie, rozdělenou na 3 části podle jednotlivých témat. V každé části si můžeš vybrat z 5 aktivit přesně tu, která tvému oddílu, družině či kmeni nejvíce sedne (poradí ti přehled na str. 12). Za každou splněnou aktivitu získá každý 3 bavlnky jiné barvy symbolizující 3 témata. Nakonec každý uplete ze všech získaných vláken svůj náramek rozmanitosti.

Pokud tvoje skupina splní přípravnou aktivitu, alespoň po 1 aktivitě ze všech 3 témat a přispějete do Fondu Dne zamyšlení, můžete se odměnit nášivkou, která bude brzy k dostání v našem Junshopu (i v oficiálním online obchodě WAGGGS).

Co je to Fond Dne zamyšlení? Založila ho už v roce 1932 Lady Olave na myšlence, že každý může přispět minimální částkou, která nebude v jejím/jeho rozpočtu scházet, tedy např. 1 korumou. Když se ve fondu nasčítají drobné z celého světa, dokáží každý rok výrazně pomoci v těch regionech WAGGGS, kde je právě nejvíc potřeba!

Splněním jednotlivých aktivit si můžeš se svojí družinou splnit také úkol ve skautské stezce. Například:

Cesta Země a vody (1. stupeň)

  • #InOurHands - 13 - Tvoření
  • Co sdílíme - 23 - Naslouchání
  • Jiní, nebo stejní - 30 - Inspirace v rozdílnosti
  • Vlákno, které váže nás dva - 30 - Inspirace v rozdílnosti
  • Společně na Sangamu - 30 - Inspirace v rozdílnosti

Cesta vzduchu a ohně (2. stupeň)

  • Moje/naše hrdinka - 19 - Kladné vzory
  • Petit poisson rouge (Zlatá rybka) - 41 - Rozmanitost kolem nás, Nespravedlivé jednání

Zapojením se do Dne zamyšlení si také můžeš splnit aktivitu z odborky Mezinárodní skaut/ka - aktivita B - Den zamyšlení.

Máš dotazy, potřebuješ poradit či vyřešit cokoliv ohledně balíčku? Neváhej napsat na international@skaut.cz!

Markéta Byrtusová - koordinátorka mezinárodní spolupráce 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2589x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: