....

Chyba na stránce: Výzvy - 2. Stupeň – Cesta Vody - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/oddil/program/skautky-a-skauti/skauti-skautky-stare-stezky/212-vyzvy/1312-vyzvy-2-stupen-cesta-vody?autologin=1"

STEZKY A VŠE KOLEM NICH

Výzvy - 2. Stupeň – Cesta Vody

 

Cesta Vody – Výsadek

Neznámé místo, žádná mapa a poraď si. Ocitneš se ve dne na neznámém místě bez orientačních pomůcek. Dokážeš se vrátit do tábora nebo na jiné známé místo? O tuto výzvu se můžeš pokusit maximálně dvakrát.

Cesta Vody – Noční návrat

Budeš v noci vyvezen/a se zavázanýma očima z tábora na neznámé místo. Tvým pomocníkem bude baterka, mapa a buzola. Dokážeš se do budíčku vrátit zpátky do tábora? Dokážeš se v temné neznámé krajině zorientovat a najít správnou cestu domů? O tuto výzvu se můžeš pokusit maximálně dvakrát.

Slanění do lodě

Slaňuješ rád/a? A zkoušel/a jsi někdy slanit do lodi? Tvým úkolem v této výzvě je slanit z výšky alespoň 5 metrů (například z mostu) do lodě plovoucí na vodě. O tuto výzvu se můžeš pokusit max. dvakrát.

Vítr do plachet

Pravý jachtař musí vítr cítit. Chceš-li výzvu splnit, doplachti k první bójce, tam si zavaž oči šátkem. Poslepu se vydej k druhé bóji, vzdálené asi 300 m přímo proti větru od bóje první. Pomocník na palubě ti oznámí, až budeš v cíli na úrovni druhé bóje. O tuto výzvu se můžeš pokusit nejvíce dvakrát.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2594x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu